Denník NP OpenData 2.0

To je OK a super, t.j. ze subory a/alebo API budu o OVM a (urcite a vzdy) bude na ne zaroven odkaz na data.gov.sk.

Zaujima ma specificky pripad, ked 1) CSRU ma (bude mat) Open Data ktore OVM samo publikovat nevie alebo 2) CSRU ma (bude mat) Open Data s “pridanou hodnotou” oproti Open Data priamo od OVM (CSRU totiz tusim sluboval aj nejake prepajanie a teda aj cistenie = pridana hodnota).

Nevravim, ze to ma byt vasa priorita (ale mohla by byt, predsa len, MIRRI = sefovia informatizacie). Len chcem vediet, ci uz za CSRU niekto riadne a jednoznacne slubil, ze BUDU publikovat Open Data. Ak uz totiz porobili X integracii, kadejake ETL, atd. atd. a nasledne aj niekam dalej tlacia/poskytuju vysleky (cez API), tak nedava velmi zmysel aby k podmnozine “open data” neposkytli API aj verejnosti. (Subory viem ze robit nechceli, t.j. ak ich nerobia vseobecne kvoli G2G, tak ich nemusia robit ani kvoli Open Data, API staci).

(CSRU stoji dost vela, t.j. dufam, ze okrem Talend licencii aj spravia nejaku uzitocnu datovu pracu a teda ak z tej prace NEbudu open data vysledky, tak by som to rad vediet ASAP a zaroven aj zdovodnene, ze “kto a preco” takto rozhodol.)

Vid druhy obrazok (pod “A teraz (moje, mozno zle) vnimanie aktualnej nasej situacie”) v Denník NP OpenData 2.0 - #45 by hanecak - t.j. scenar, ktoremu by som/sme sa rad/-i vyhol/-i.