Dátum podpisu napísaný v zmluve vs dátum podpísania KEP

Dobrý deň,

chcem sa spýtať či má nejaký vplyv, ak je v zmluve napísaný konkrétny dátum podpisu, ale KEP+časovou pečiatkou ju podpíšem neskôr. Zmluvu som už dostal vypracovanú a podpísanú prvou stranou. Je to kúpna zmluva, ktorá pôjde na kataster, tak sa chcem uistiť, aby mi to nevrátili, že tie dátumy nesedia? Možno nejaký právnik, keby sa mi k tomu vyjadril…

Ďakujem

1 Like

zdravim, ja mam trosku podobnu skusenost, ktora vsak moze indikovat, ze to bude pre uradnika problem…
v mojom pripade prerusili konanie, lebo na darovacej zmluve chybal datum podpisu, pritom som to urobil naschval, ze som ho tam neuvadzal, lebo som mal za to, ze autorizacia KEPom+ČP je ta jedina relevantna pre urcenie toho, kedy bola zmluva uzavreta…

vzhladom na to, ze zakon takuto situaciu neriesi, tak tym ponechava akceptovanie/neakceptovanie na uradnikovi a ten to moze/nemusi povazovat za chybajucu nalezitost…nevravim, ze to tak bude aj vo vasom pripade, ale ak sa tomu mozete vyhnut, tak odporucam, aby bol datum autorizacie zmluvy KEPom+ČP rovnaky ako datum podpisu uvedeny v zmluve…