Datovka

Neviem, či to tu už niekto dával, ale táto apka českých bratov by bola zaujímavá aj na Slovensku, samozrejme, po napojení na naše e-schránky na slovensko.sk.

https://www.datovka.cz/cs/

Neviem, či by to vôbec šlo, lebo nesledujem podrobne vývoj a API na slovensko.sk, videl som, že sa tu témy k pripojeniu aj autentifikácii preberali, ale aký je stav neviem, ak to pokročilo, toto by bola zaujímavá vec na rozvoj.

Je to opensource a postavené na knižnici pre prístup k českým datovým schránkam, takže úpravy by boli hlavne asi v časti napísania našej vlastnej knižnice s rovnakými funkciami. Kedysi, keď robili prieskum na zlepšenie e-schránok, som Pellegrinimu posielal návrh na IMAP proxy s napojením na eID klienta, ktorý by umožnil používať bežného email klienta na viac operácii so schránkou, než len doručenky, ale toho sa asi nedožijeme.

Táto Datovka vyzerá celkom zaujímavo. Uvádzajú, že môže slúžiť aj ako dátový trezor, sleduje expiráciu časových pečiatok, overuje správy, prijímanie a odosielanie samozrejmosťou, atď, v podstate všetko na pohodlnú správu schránky. Možno by stála za preštudovanie, ja sa vzhľadom na deficit v štúdiu API našich e-schránok nepúšťam do toho hlbšie.