Databaza podnikatelskych subjektov

Ahojte, kde mozem najst verejne dostupnu databazu podnikatelskych subjektov?
Idealne nieco casto aktualizovane.
Dakujem velmi pekne.

2 Likes

dakujem, ospravedlnujem sa za prehliadnutie

A predsa otazka k teme - dostupne databazy su PostgreSQL.

  1. Su niekde aj MySQL dumpy?
  2. Pripadne poznate overeny konvertor na MySQL?

Vopred vdaka a vsetko dobre v 2021!

Skôr ako sa začneme babrať s dumpom, čo chcete s tými dátami vlastne urobiť? Možno vieme nájsť aj jednoduchšie riešenie. Napríklad, nestačí vám prístup na našu read only repliku alebo rest API?

Potrebujem pre klienta vytvoriť “offline ORSR” ako lokálnu databázu, kde si môže filtrovať dáta na základe napríklad konkrétnej podnikateľskej činnosti, prípadne na základe SK NACE.
Ďakujem.

Tá offline databáza nebude aktualizovaná? Aký je dôvod, aby to bolo offline? Lebo ak by to mohlo byť online, stačí sa napojiť na naše SQL api a toto môžete v pohode robiť.

Vzhladom na mnozstvo dopytov, filtrovani a podobne by bolo vhodne mat lokalnu verziu u klienta.
Aktualizacia dat staci raz za rok, cize tuto temu netreba zatial riesit - bud sa vytvori jednorazovo opat lokalna DB s aktualnymi udajmi alebo sa neskor budem zaoberat temou synchronizacie s up-to-date udajmi. V prvom poste pisem o potreby aktualnych dat - staci, aby boli data max mesiac stare.

TL;DR - akym sposobom viem najefektivnejsie naplnit lokalnu MySQL DB s udajmi o subjektoch (meno firmy, ico, adresa, predmety podnikania, SK NACE a pod.) ?

Dakujem :slightly_smiling_face:

Priznam sa, ze s MySQL som uz nerobil vela rokov, cize neviem poradit ako ten dump dostat do MySQL, ale osobne by som siel cez synchronizacne API. Chvilu ten prvotny import potrva, ale zase potom to staci pustit znova, stiahnu sa len zmeny a mate aktualnu DB.

Dakujem, uz sa mi podarilo DB preniest do MySQL a pojdem cestou sync API.
Pekny den prajem.

1 Like