Dáta z Registrov Úradu pre Verejné obstarávanie

Stiahol som dáta z ÚVO, najmä ma zaujímali “Register konečných užívateľov výhod” a “Referencie”. Takto som pospájal konkrétnych ľudí a jednotlivé objemy referencií na konkrétnych rezortoch.

Vizualizácia je k dispozícii aj s komentármi na http://ond.sk

Samotné stiahnutie nebolo nejak brutál náročné, len boli to htmlka. Naštastie pagination a ďalšie ovládacie prvky boli relatívne jednoduché. Celý objem dát bol však cez 2.3GB, tak to chvíľku trvalo…

Zaujimave, pripomina mi to www.znasichdani.sk

Riesis aj nejako aktualizaciu a sledovanie historie zmien registra konecnych uzivatelov vyhod alebo to bola jednorazova vec?

znasichdani.sk berie data z Obchodneho registra a Vestniku verejneho obstaravania. Toto ide z inych registrov.

Zatial jednorazova zalezitost, najma kvoli tomu, ze stiahnutie tych dat je netrivialne (kvoli priepustnosti)… :slight_smile: Plus otazka je ze ako sa tato vec uchyti…

Vidis v tych datach nieco zaujimave?

hm, no uz prva vec - rebricek “vyhrala” Operativa, medicinska spolocnost s.r.o. s jedinou referenciou vo vyske 730 mil (specializovany zdravotnicky material dodavaju pre NÚSCH). Ocakaval som, ze to skor bude SKANSKA, STRABAG, alebo nejaky taky “betonar”.

  • este niekto nasiel, ze tam je isty zivnostnik Milan Podolan, ktory ma referenciu v objeme 37 mil eur s LESY Slovenskej republiky, štátny podnik.
1 Like

Dáta z registra konečných užívateľov výhod boli 01.02.2017 preklopené do nového registra partnerov verejnej správy podľa zákona č. 315/2016. Softvér pripravuje firma ATOS. Odporúčam zodpovedným ľuďom z tejto komunity pozrieť sa na zmluvy, ktoré sú dostupné na stránkach Ministerstva. Ide podľa môjho názoru o vysoko predražené zmluvy. Napr. zmena už existujúceho systému Corwin (Obchodný register SR - cca 535 000 €, pričom nejde o nejaký super zložitý systém, školenia ohľadne nového systému - pozn. jednoduchý registračný systém - cca 45 000 € atď.) Nový register poriadne nefunguje, pričom mal byť už 01.02.2017 plne funkčný. Ide o odfláknutú robotu - viem to, lebo s tým robím, systém je veľmi jednoduchý, avšak sumz na zverejnených zmluvách tomu nenasvedčujú.