D. signer z ničoho nič nechce načítať na stránke Finančnej správy

Ahojte, mám právnickú osobu, som plátca DPH, teda každý mesiac podávam KVDPH a priznanie DPH. Doteraz všetko fungovalo ako má.

Na stránke slovensko.sk som nainštaloval balík aplikácii (pred neviem koľkými rokmi) na elektronickú komunikáciu so štátom a samotný user interface fungoval bez problémov v hociktorom prehliadači, aj v mnou používanom Firefoxe. Žiadny problém s certifikátmi, všetko ako po masle, všetky podania bez problémov.

Naposledy som podával daňové priznanie a KVDPH 24. marca na stránke Finančnej správy, všetko v pohode.

Dnes som chcel podať daňové priznanie a KVDPH za marec a zrazu mi to zostalo visieť na obligátnej hláške:
obrázok

S touto hláškou som mával problémy vo Firefoxe, kde touto hláškou moje podanie skončilo (nedalo sa spraviť nič len zavrieť okno a spustiť iný prehliadač). Ale v Edgi a Chrome sa hneď po tejto hláške spustilo klasické podpisové prostredie. No ale posledné tri dni mi to zostáva svietiť bez ďalšej činnosti aj v ostatných prehliadačoch a vlastne v žiadnom mi to nejde. Ešte mi tam na chvíľu skočí splashscreen Java s tým, že dowloading… no vypne a nič sa nedeje.

Podpisy mi naďalej perfektne fungujú na stránke slovensko.sk vo všetkých prehliadačoch bez problémov. Iba finančná správa blbne. Nakoniec som podanie vykonal cez druhý laptop, ktorý nebol zapnutý cca tri mesiace, tam to prešlo bez problémov.

Neviete mi poradiť, ako to znova rozbehať?

  • aplikáciu D.Launcher nainštalovanú mám (na inej stránke to ide),
  • prehliadač má všetko povolené (na inej stránke to ide),
  • “behové” prostredie nainštalvoané mám a aj aplikáciu D.Signer.

Už začínam byť celkom zúfalý.

Iba z pocutia viem, ze to je nejakym nastavenim Javy, nieco tam odrazu treba zmenit. Na stranke to sice nikde nemaju, ale na infolinke o tom vedia. Ak nikto nenapise, zajtra skusim zistit.

2 Likes

Tak vraj treba zakazat spustanie webovej aplikacie Java - cez ikonku Javy co je vpravo dolu pri klavesnici.

Ahojte,

ked sa snazim podpisat dokument na ESKN (kataster portal), tak mi vyhodi nasledujuci error. Neviete mi s tym pomoct ? Aktualizoval som eID aj Disig, skusil som Chrome, Edge aj Operu a stale to iste. Dakujem

http://www.skgeodesy.sk/files/sk/slovensky/ugkk/portaleskn_podpisovac.pdf

2 Likes

Ahojte,

tak reinštalácia JAVA nepomohla, deaktivácia JAVA nepomohla, nastavenia d.signera, kde som deaktivoval webovú JAVU nepomohla.

Pomohlo deaktivovanie ochrany HTTPS protokolu podľa návodu @martin.podkonicky v ESETe . Ďakujem veľmi pekne, ušetrili ste mi vrásky a kopec hodín, hoci je to celé na hlavu, že to takto nefunguje.

Nahoršie je, že neviem, prečo to vôbec začalo blbnúť.

2 Likes

Riesili sme u viacerych klientov. Workaround je v nastaveniach DLauncher zakazat Java a vyuzivat iba .NET.

Sposobuje to vo vela pripadoch SSL security od Eset, takze treba bud vypnut alebo dat vynimku na 127.0.0.1 a pripadne java launcher docasne.

Info od Ditec priamo mame, ze to riesia.

1 Like

To vypnutie SSL pomáha. Keďže problém pretrváva a tiež som ho mal, tak stručný návod v ESETe pre nás laikov: Setup - Advanced setup - Web and E-mail - rozkliknúť SSL/TLS - vypnúť “Enable SSL/TLS protocol filtering”.
Potom sa mi D.signer načítal a vedel som podpísať DPH priznanie a kontrolný výkaz.
Potom som si to SSL rovnako zapol.

Ďakujem @Metod_Rybar , že mi ušetril hodiny nervov a bádania :slight_smile:

2 Likes

Nie je to prosím niečo podobné ako Nemoznost elektronicky podpisat dokument cez D.signer, neustala chyba - #13 by peter.o ?