CSV definícia - výnos o štandaroch pre IS VS

možno sprostá otázka, ale aká je definícia CSV podľa SR legislatívy?

konkrétne v akom kódovaní (asi utf-8), aké oddelovače stĺpcov (, alebo ;), aké konce riadkov (\n alebo \r\n), aké desatínné čiarky/bodky, či " texty,…

neviem to nikde nájsť. ideálne vďaka za link s legislatívnymi odvolávkami čo viem forwardnúť (aby som nemusel stále kontrolovať aký dialekt CSV kto používa).

http://www.informatizacia.sk/standardizacne-dokumenty/4495s

Príloha 5 - Technické podmienky tvorby formátu CSV

1 Like

vďaka, zhrnutie:

UTF-8, oddelovať stĺpce čiarkou, riadky pomocou LF (alebo CR LF), desatinná bodka (alebo čiarka, ale potom číslo v "), N/A sú dve čiarky (alebo jedna), NULL je “” (alebo dolná a horná úvodzovka, ak beriem text výnosu a nie popis, teda asi neviem oddeliť NULL a prázdny string),

či používať " na text som sa nedočítal.

tých veľa “alebo” ma desí, ale čo už…

ps: a je nejaká norma, aby ma vládny server nenútil otvárať pdf v samostatnom programe ale umožnil otvoriť v browseri?

1 Like

Neviem o tom, ze ci to je standardizovane, podla mna to moze zalezat od scenara, ktory ocakavas. Button download vs button pdf, moze znamenat rozne veci. Spravanie sa meni podla hlaviciek, ktore posielas, ale to asi vies.

ok, viem nejak presvedčiť admina (napr webu informatizácia.sk) aby nedával tie hlavičky čo dáva?

rovnako napr CRZ, alebo rokovania.sk (ideálne keď ešte v hlavičkách vracajú rovnaký názov pre všetky dokumenty). sorry za OT.

Asi jedine im napisat.