Covid19 - sledovanie ludi cez mobily

Takže ponuka od operátorov bola “kto, v akom čase a ako dlho sa nachádal v zahraničí”. Bodka. Takže kto bol v roaming-u. Nie polohy zariadení.

… musíme byť exaktnejší v diskusii opretože polovičatými informáciami sa vyskladá riadna blbosť. Podobme ako v tom článku od p.Šimona Jaseňáka.
Už v prvej vete kde tvrdí, že mobilný operátori vedia kde sa kto nachádza v reálnom čase. To predsa viem aj ja. A viem to aj o Vás. :wink: … práve teraz.
V druhej vete už hovorí, že všetci sme ohrození únikom dát. akým únikom, akých dát, od koho, …
Tretia veta obsahuje informáciu, že trianguláciou vedia určiť operátori polohu na niekoľko metrov. Zase polovičná pravda.
Za všetkými prvými troma vetami by sa patrilo povedať “Áno, ale …”
Väčšinou si toto mysím hovoriť pri správach, ktoré sa ku mne dostanú z konšpiračných webov. Nečakal som to z týždňa a ani nie som na to zvyknutý v diskusiách na slovensko.digital. Väčšina diskutujúcich si ctí presnosť vo vyjadrovaní a nesnaží sa zavádzať.

2 Likes

Ďakujem nethembe že sa zachovali ako správni eticki haxori a leteli s ich objavom hneď na verejnosť. Tým sa nechcem zastavať NCZI, chyba (skutok) sa stala. Ale pokial viem takto sa sec. chyby etikmi neriešia.

Toto bude asi o výklade zákona a aplikácii pojmu “identifikovateľný”. Celkom sa teším na výklad.

Tak jednak to Luptak neobjavil, ale len to zverejnil. Jeho dôvody na “nonresponsible” disclosure sú však dosť diskutabilné.

1 Like

image

Rozhodnutie - Uznesenie z predbežného prerokovania PL. ÚS 13_2020.pdf (663.2 KB)

Možno by bolo dobré spojiť tento topic s tým, kde sa písalo o tom návrhu zákona… lebo to rozhodnutie US potvrdilo obavy, ktoré mali členovia komunity k tomu návrhu, ak sa nemýlim. či?

1 Like
3 Likes

@panda to je dobrý článok ale nesúvisí úplne s témou.

CZ už však spomienkovu mapu má nasadenu a tak by ma zaujímalo, že ako to je užitočné. @gla existujú nejaké čísla, že koľko kontaktov sa podarilo odhaliť len vďaka tej mape? Pripadne koľko z nich bolo nakoniec nakazených?

Aktualne cisla neviem. Myslim, ze @Tomas_Vatrt ma presnejsie informacie a dokonca to sleduje.

1 Like

P. Buckuliak v súvislosti s iq karanténou práve v televízore povedal odhadom 10 viet. Slovo “transparentne” pritom vyslovil asi 8x. Asi tu čítal diskusiu k podobnej téme.

1 Like

Freudian slip?

Corona Warn App for Germany je dostupná ako open source.

3 Likes
1 Like