COVID-19 testovanie - certifikát v praxi

Praktické otázky:

  1. v NCZI resp. EZK nevidím informáciu o tom, že som absolvoval testovanie (v skutočnosti 2 antigénové a 2 PCR).
    Je to tam viditeľné pre dotknutú osobu, teda občana? Ak nie, aký je preto dôvod?

  2. portál Elektronickej zdravotnej knižky (EZK) je neskutočne pomalý (je to Sharepoint?). Dokonca mi spomaľuje celý prehliadač (iný prehliadač, kde nemám otvorenú EZK beží normálne). Alebo je to infraštruktúrou eID na Windows?

  3. prečo v roku 2021 sa mám preukazovať policajtom nejakým papierom? Nevedeli by si policajti skontrolovať cez rodné číslo výsledok môjho testu?

Ad 1) Systém v ktorom sú testy (a vlastne všetky veci ohľadom koronavírusu) je oddelený od systému eZdravia. Volá sa (ako naschvál) Moje eZdravie a žije na https://mojeezdravie.nczisk.sk. Každý otestovaný/eHranica/eKaranténa/očkovaný človek tam reálne má profil (a možno aj prednastavené nejaké heslo) ale nie prístup. Prístup majú ÚVZ možno testovacie miesta, očkovacie miesta apod. Dôvod prečo človek nemá prístup na Moje eZdravie je pomerne jednoduchý, systém je navrhnutý tak deravo že v ňom skoro neexistuje rozdiel medzi používateľom a administrátorom (prakticky akýkoľvek autentizovaný user spraví dump DB), takže je v záujme všetkých aby do tohto systému nemal prístup skoro nikto :slight_smile: Viď napr. topic Mojeezdravie.nczisk.sk.

2 Likes

tu je dump, udaje sa dali menit :
[{“id”:“XXXXX”,“created_at”:“2020-10-31
21:13:57”,“created_by”:“3323”,“modified_at”:“2021-01-19
18:20:02”,“modified_by”:“1086272”,“is_deleted”:“0”,“user_id”:“XXX”,“person_id”:“XXX”,“person_tracking_number”:“XXX-XXX-XXX”,“etoken”:“XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX”,“state”:“CL”,“triage”:null,“nationality”:“SVK”,“age”:“XX”,“patient_localization”:null,“has_high_temperature”:“0”,“has_continuous_cough”:“0”,“has_fatigue”:“0”,“has_head_aches”:“0”,“has_hinge_ache”:“0”,“has_cold”:“0”,“has_thrown_up”:“0”,“has_heart_palpitation”:“0”,“has_diarrhea”:“0”,“has_ague”:“0”,“has_mucus_cough”:“0”,“has_dyspnoea”:“0”,“has_come_from_abroad”:“0”,“has_influenza_vaccination”:“0”,“has_clinical_symptoms”:“0”,“influenza_vaccine_name”:null,“influenza_vaccine_date”:null,“other_symptoms”:“Som
ob\u010dan Slovenskej
republiky”,“infection_start”:null,“drugs_used”:null,“similar_disease_occurence”:null,“travel_history”:null,“persons_count_at_home”:null,“home_rooms_number”:null,“contagion_concern_reasons”:null,“quarantine_reason”:null,“quarantine_start”:null,“quarantine_end”:null,“health_insurance_company”:“24”,“share_my_location”:“0”,“send_data_to_my_gp”:“0”,“gp_name”:null,“gp_email”:null,“note”:null,“car_plate_number”:null,“designated_drivein_id”:null,“designated_drivein_city”:null,“designated_drivein_street_name”:null,“designated_drivein_street_number”:null,“designated_drivein_zip_code”:null,“designated_drivein_longitude”:null,“designated_drivein_latitude”:null,“designated_drivein_scheduled_at”:null,“drivein_entered_at”:null,“drivein_left_at”:null,“assesor_person_id”:null,“operator_assessed_at”:null,“medical_assessed_at”:null,“is_smoking”:“0”,“fever_started_at”:null,“fever_ended_at”:null,“high_temperature_duration_in_days”:null,“has_lost_sense_of_smell”:“0”,“has_lost_sense_of_taste”:“0”,“has_pneumonia”:“0”,“has_hypertension”:“0”,“has_cardiovascular_disease”:“0”,“has_diabetes”:“0”,“has_oncological_disease”:“0”,“person_identification_number”:null,“has_severe_health_disability”:“0”,“health_disability_id_card”:null,“has_disability_pension”:“0”,“last_ambulance_visit_planned_at”:null,“last_ambulance_visit_scheduled_at”:null,“has_planned_operation”:“0”,“operation_planned_at”:null,“operation_planned_in_subject_id”:null,“operation_planned_in_name”:null,“has_come_from_country”:null,“entry_from_abroad_planned_at”:null,“personal_id”:null,“has_been_exposed”:“0”,“is_from_risk_country”:“0”,“designated_drivein_scheduled_date”:null,“municipality”:"Ko\u0161ice

  • Star\u00e9 Mesto",“street”:“XXXXXXXX”,“street_number”:“XX”,“postal_code”:“04001”,“country”:“SK”,“address_note”:null,“temporary_municipality”:null,“temporary_street”:null,“temporary_street_number”:null,“temporary_postal_code”:null,“temporary_country”:“SK”,“temporary_address_note”:null,“quarantine_municipality”:null,“quarantine_street”:null,“quarantine_street_number”:null,“quarantine_postal_code”:null,“quarantine_country”:“SK”,“quarantine_address_note”:null,“phone_number”:"+421XXXXXXX",“phone_number_secondary”:null,“email”:“dusan@XXXXXX”,“email_secondary”:null,“longitude”:“21.24967741”,“latitude”:“48.71722720”,“ice_first_name”:null,“ice_last_name”:null,“ice_email”:null,“ice_phone”:null,“entered_by_first_name”:null,“entered_by_last_name”:null,“entered_by_email”:null,“entered_by_phone”:null,“first_name”:“DU\u0160AN”,“person_year_of_birth”:“XXXX”}],[{“httpStatusCode”:“200”,“httpStatusDescription”:“OK”,“sqlErrorCode”:null,“sqlErrorDescription”:null}]
1 Like

Neviete, či sa v tomto smere niečo neplánuje, alebo sa čaká na COVID pas?

1 Like

Co znamena caka sa COvid Pass, kazda krajina si musi urobit svoju implementaciu … EU bude len centralizovat (EU predsa nema informacie o testovani a ockovani na Slovensku)

Čoskoro tu NCZI na tuto tému otvorí diskusiu

Nedali by sa vyuzit riesenia ktore maju poistovne namiesto rychleho budovania noveho riesenia? Poistovne maju appky kde je elektronicky preukaz poistenca, ktory je akceptovany, tak by sa im dali nejake peniaze (vsetkym rovnako) na dorobenie ockovacieho preukazu.

Alebo je tam nejaka prekazka?

Podla mna kompletne informacie o ockovani ma NCZI, o prekonani Covidu maju zdravotne poistovne, o testovani asi zatial su nekompletne (ale malo by ich mat NCZI), neviem ci sa budu brat len PCR alebo aj antigenove ci ine?, ale budu potrebne asi len nove testy, nie starsie ako x-dni …

Opakovane chodia na email nevyziadane certifikaty. Cize bud niekto hackuje NCZI alebo su to diletanti a posielaju blbosti.

Aký by malo pre hackera zmysel upozorňovať na seba cez posielanie hromadných eMailov ?

Inak certifikáty opakovane prišli aj mne aj manželke.

Benefit of doubt pre NCZI, ale asi to bude iba ich neschopnost. Uz mi to prislo dvakrat nevyziadane.