Čo všetko je potreba podpisovať pri elektronickom podaní cez systém ES “všeobecná agenda” v r. 2022?!

nie nie je to jedno, pretoze potrebujem vediet ci islo o vykon verejnej moci alebo nie…kto a ci bol opravneny navrh podat…je to problem?

s tymto sa da suhlasit, asi nikto neratal, ze OVM nebude konat, ale urcite sa da pouzit zakon 514/2003 o zodpovednosti za skodu pri vykone verejnej moci, ale aby som vedel ako potrebujem vediet o ake konanie vo vasom pripade islo…

toto som sa vam snazil vysvetlit v predoslych prispevkoch…problemom je neexistujuca legislativa pre komunikaciu cez vseobecnu agendu…to za prve…za druhe - tento OVM nemusi mat mandatny certifikat, na autorizaciu pouziva vystupov v konaniach pouziva pecat…len si domyslam, ze vzhladom na to, ze ste mu navrh na neucinnost poslali cez VA , asi nema moznost autorizovat ROZHODNUTIE (OVM nepouziva vseobecnu agendu ale ma moznost odpovedat cez 3 typy Rozhodnuti ) kedze nema mandatny certifikat…

stale vsak nechapem preco by riskoval, ze vam sposobi svojou necinnostou skodu a spoliehal sa na to, ze obhaji, ze vam vzhladom na to, ze navrh ste podali cez vseobecnu agendu, nemusel odpovedat…

takze este raz, skuste byt konkretny o co ide…ak mozete poslite mi tie judikaty US tykajuce sa pouzivania vseobecnej agendy a potom sa mozeme bavit konkretne…

Prosím Vás zobudte sa a nepíšte do môjho vlana spamove nezmysly. Naposledy - jedna sa OVM, konkrétnejšie správny orgán. Keď účastníkovi príde ES, tak v nej má priamo možnosť kliknúť na podanie návrhu na neúčinnosť. Vy nie ste evidentne kompeteny nezakonnosti OVM konkrétne prešetrovat, okrem toho toto už riešia kompetentné prisl. OVM. Radšej usilovne pracujte na IQ zmene nekvalitnej eGov legislatívy.

tak co tu potom riesite ked to riesia kompetentne prislusne OVM?

nie to naozaj nie som, kedze som len osoba diskutujuca na platforme…

nehnevajte sa, ale bolo mi vas len luto, ze tu vase prispevky odignorovali…skuste sa nabuduce zamysliet nad wordingom, ktory tymi cudzimi slovami znie smiesne…

vyborne, cize ide o spravne konanie - vykon verejnej moci…tz. ze akekolvek vystupy OVM autorizuje pecatou alebo mandatnym certifikatom…sem spada aj rozhodnutie o navrhu na neucinnost dorucovania…

o tejto funkcii som naozaj nevedel, takze sa ospravedlnujem…

dakujem za radu, odkazem ludom na MIRRI

Gratulujem, objavil ste Ameriku, ktoru asi nepozná ani MIRRI, riadi ho totiž tiez veľmi kompetentný umelecký nacelnik/expert :slight_smile:

Btw napr: NKÚ: Modul úradnej komunikácie portálu slovensko.sk je drahý a nefunkčný - Správy RTVS

Modul mukp nemá s touto temou spoločné ale naozaj že nič.

1 Like

… napíšem Vám tiež, že ste objavili ameriku ? :wink:

Ja som tu uviedla iba strucne, ze pan vladny uradník (platený najskor zo statneho rozpoctu) Anton Janos nepozna zakon o eGov, tvrdi tu presvedcivo verejne DEZINFORMACNE nepravdy, ze kde co nie je pravne upravene, etc., napriek tomu, ze tvrdi, že na eGov participoval. Ze dany zakon, ako sa podava navrh na neucinnost komplexne nepozna (ani judikaturu, pritom uradnici maju ASPI apod. IPS vacsinou zdarma v praci) sa sam ciastocne priznal a vyplyva to jednoznacne aj z jeho nekompetentných mnohych vyjadreni v mojom prispevku. Ak chcete mat v tomto istotu, tak si aj Vy mozete z MIRRI apod. OVM SR vyziadat k tu polozeným pravnym otazkam presne vykladove stanovisko, ktore jasne potvrdzuje moj nazor. To je cele a nema vobec zmysel to dalej rozoberat aj ked ide o vasho kamarata…

toto je asi nejake nedorozumenie, inak si to neviem vysvetlit…
ved ja som vam neoponoval , iba som upozornoval na potencialne priciny vasho problemu…snazil som sa z vas dostat konkretnosti a chcel pomoct…

priznal som sa ze som nevedel o funkcii v eDesku…a ano mam neaktualne informacie takze sa ospravedlnujem za v tomto case neaktualnu radu …samotny navrh priznavam som naposledy riesil ked tam este tato funkcia nebola.

judikaturu som od vas pytal, lebo ma to zaujimalo

zato o vasej kompetentnosti niet pochyb

ved ja som vas nazor nikde nespochybnoval iba som vam pomenoval potencialne priciny, ktore aj ked boli uz z vacsej casti neaktualne, boli len poskytnutim moznosti nie oponenturou…

Preboha ženská čo ste si uhli ? či Vám niečo chýba ?
Odkiaľ máte toto (a mnohé ďalšie) tvrdenie ? Vy si niečo poviete, následne tomu začnete veriť a hneď na ostatné nadávať.
Veď ja som s Vami strávil aspoň 4 hodiny, a zatiaľ všetky tvrdenia čo ste mali som Vám vyvrátil a vysvetli. Pletiete si doručovanie s autorizáciou, certifikát s podpisom, slovenský ZEP s českým ZEPom, o eIDAS a príslušných zákonoch v čechách a na slovensku ste zjavne počuli prvýkrát. Neustále chcete posielať podania na súd mailom ale nepodpisovať prílohy, ale telo …
Tvárite sa ako právnik, ale nie ste schopná vyprodukovať celistvú vetu. Veď tomu poslednému príspevku (ale aj predchádzajúce nemajú hlavu ani patu) vôbec nerozumiem.
Denne komunikujem s advokátmi a právnikmi a teda to co lezie z huby Vam som od ziadneho pravnika ani zdaleka nepocul …
Ved ste na vrchu threadu (ktorý ste dokonca označili za “svoje vlákno” - čo je iná novinka teda, lebo všetky vlákna tu sú verejné) polozili same nezmyselne otazky a ked vam ich ludia idu vysvetlovat tak utocite. To je taká arogancia, aku som tu pri stovkach diskutujucioch za 8 rokov co to tu funguje este nevidel… @jsuchal ty to tu spravuješ ? navrhujem tohto používateľa zabanovať, len tu vnáša aroganciu, neporiadok a okráda ostatných o čas.
howgh

PS: neúčinnosť doručovania bola v legislatíve a neskôr aj v el. schránkach dorobená až dodatočne a nedávno. Keď sa hromadne vytvárali schránky pre všetky neziskové organizácie a finančná správa začala hromadne posielať dokumenty do schránok, lebo jej skončila výnimka …a systém sa spomalil tak, že doručenky chodili s niekoľkohodinovým meškaním a prešvihovali sa procesné lehoty. NASES neskôr schránky premigroval na silnejšie železo a teraz by sa už také nemalo stávať, tak si na neučinnosť už nikto ani nespomenie.

3 Likes

Používateľ bol upozornený, ďalšie extempore už nebudem tolerovať. Zachovajte si slušnosť a nereagujte ak netreba.

4 Likes

Screenshot_20230208_123928

kvalitka, kazdym dnom lepsie a lepsie. a kde je mimochodom uplatnovanie principov ID-SK na tento nechutny zoznam?

Čo presne ti tam vadí?

Idsk je irelevantné, prišlo neskôr ako Slovensko sk

Vadi mi, ze to zobrazuje irelevantne institucie ako NEDORUCOVAT.
Vadi mi, ze to vyzera ako z roku 1996 a neda sa tam rozumne vyhladavat.
Vadi mi, ze sa tam neda najst danovy urad ani pod “dan” ani pod “financna”, ani pod “sprava”.
Vadi mi, ze ked tam uz aj zadam nieco, co dokaze najst, tak tam napise aj kopu irelevantnych vysledkov navyse.
Vadi mi, ze normalny clovek tam nedokaze nic poriadne najst, lebo sa musi zamyslat, pod cim hladat (don’t make me think!).
Vadi mi, ze to nesplna zakladne poziadavky pouzitelnosti v roku 2010 (ano, napr. 2010 a nie 13 rokov neskor).

Hento nedorucovat je napríklad nedothiahnute zo strany toho úradu. Lebo aby sa to tam nezobrazilo vedia spraviť. To že to vyzerá ako grc je tak odkedy to spustili. Čiže x rokov dozadu. Škoda reči.