Citanie udajov z eID

Zdravim
Prepacte za mozno prilis laicku otazku, ale je mozne pouzit elektronicky obciansky preukaz (eID) na precitanie udajov o drzitelovi? Uses case by bol taky, ze zakaznik pride do firmy, poda mi obciansky, ja ho zasuniem do citacky kariet a precitam jeho meno, adresu, atd. bez toho aby som ich musel prepisovat do pocitaca. Su udaje na eID volne pristupne (citatelne aj bez BOK) a aku kniznicu (najlepsie JAVA) pripadne nastroj pouzit?
Budem vdacny za akykolvek tip.

mam taky pocit ze toto nejde, udaje z cipu su dostupne po zadani BOKu, ale meno by malo byt dostupne aj na karticke cez strbinovu citacku dokladov.

Áno, osobné údaje sú momentálne dostupné iba “veľkou” integráciou a po autentifikácii pomocou BOK.

Do pozornosti davam toto. Bohuzial MV to uz par rokov parkuje do stratena.

v tatrabanke to citat vedia …dokonca vedia aj to, ci je eID platne alebo nie …

citat meno a cislo karty dokaze kazda strbinova citacka, overit platnost dokladu je mozne aj bez citania cipu. a vzhladom na ciel je to dokonca lepsie, kedze to funguje bez ohladu na to ci ma alebo nema cip

Vedeli by ste ma nasmerovat na nejaku java kniznicu? Dostal som k svojmu ID citacku od Bit4ID, rad by som to vyskusal na tej, ak by to bolo mozne, ale fakt neviem odkial zacat. V Eshope ponukaju nejaku SDK, ale netusim, ci je to urcene prave na toto citanie zakladnych udajov.
Dakujem

To co ma banka je nieco ine. Vid Prístup k databáze fotografií občanov MV SR (nazov temy klame)

osobne s tym nemam skusenosti, ale eID komunikuje podla ISO 7816
a nasiel som nieco taketo

Vela stastia a podel sa potom zo skusenostami

Ja len upozornim, ze nejake volania do eID mozu tu kartu aj znefunkcnit (bezpecnostna feature). Pozor na to.

aj to bude cenna skusenost pre dalsich :), ved mu ju snad vymenia