Chyba v EID klient v 3.1.3

Dobrý deň, neviem či píšem do správnej sekcie, avšak už dlhšie pozorujem problém s EID klientom.
Totiž používam ako kancelársky balíček Apache OpenOffice (vždy v najnovšej verzii) a Windows 10 (tiež pravidelné aktualizovaný v najnovšej verzii). Problém je vtom, že keď chcem skopírovať hodnoty z OpenOffice Calc do iného programu (prehliadač, poznámkový blok, pspad… ) tak niekoľko sekúnd trvá kým to skopíruje. Presnejšie v OpenOffice Calc kliknem na hodnotu Ctrl+C a v programe (napr. pozn. blok) Ctrl+V funguje až po asi 5-10 sekundách.
Dlho som nevedel čo danú chybu spôsobuje, skúšal som reinštal, iné PC (kde tiež bol EID klient), rôzne nastavenia Openoffice ale problém sa nepodarilo vyriešiť. Avšak asi pred mesiacom prebehla aktualizácia EID klienta a problém sa vyriešil. Avšak dnes ráno sa mi znovu EID klient aktualizoval na verziu 3.1.3 a problém znovu nastal. Tak som skúsil EID klient odinštalovať a problém sa vyriešil. Avšak EID klienta potrebujem a rovnako aj kvôli špecifickému súboru musím daný súbor spúšťať v OpenOffice.
Hľadal som odkaz aj na výrobcu EID klient ale nenašiel som priamo kontakt na podporu programu EID Klient, tak píšem na toto fórum a dúfam že sa táto správa dostane k vývojarom EID klienta. Ak by niekto vedel priamo kontakt na vývoj EID klient prosím aby mi ho napísal. Ďakujem.

Zdravím, eID klient je produktom Ministerstva vnútra SR, je potrebné sa obrátiť na ich podporu. Prípadne na helpdesk na slovensko.sk. Pre riešenie určite pomôže presná verzia nainštalovaného Apache OpenOffice, prípadná chybová hláška, screen, čokoľvek čoho sa dá chytiť. Pomôže to pri simulovaní popísanej situácie a v prípade ak eID klient skutočne spôsobuje popísaný problém, MVSR by ho malo riešiť.