Cesko.digital?

Jsou tu nějací Češi? Bylo by dobré, kdyby i u nás vznikla podobná iniciativa. Protože u nás je e-gov pravděpodobně ještě v horším stavu než na Slovensku.

Rád bych také přiložil ruku k dílu. Prozatím se pokusme dotáhnout lidi na další setkání.

1 Like

Minimálne v oblasti OpenData máme celkom dobré SK-CZ prepojenie, ak by ste chceli kontakty, rád napíšem, detto aj @hanecak, či @gla.

2 Likes

Velmi sa mi paci tato iniciativa a chcela by som sa zapojit, ale kedze zijem v CR, tiez by som uvitala ceskoslovensku spolupracu :slight_smile:

1 Like

Koukam ze jsi zaregistroval domenu :slight_smile: Planujes tam neco spustit? Navrhoval bych zatim discourse forum jako tady.

Jo, rozeslal jsem link na pár stran, tak jsem raději tu doménu koupil, ať jí nevyfoukne někdo se špatnými úmysly.

Nejdříve dejme dohromady lidi, ideálně na dalším meetingu v Bratislavě. Pak pokud se shodneme, tak jako první krok přeložit (a lokalizovat) ten manifest, sekci v tomto fóru, napojit na doménu atd.

1 Like

Ok, na meeting nedorazim, tak jenom strucne muj pohled na vec - prijde rozumnejsi spustit oddelene forum, tam nejakou dobu diskutovat o tom, jak dal postupovat, jak by mel vypadat pripadny manifest, atd.

1 Like

Proč oddělené fórum a ne sekce tady? Slovenští bratia snad nebudou proti.

2 Likes

Ze stejneho duvodu, proc Slovenska Piratska Strana nema forum na forum.pirati.cz/slovensko nebo proc australsky vladni web neni na gov.uk/australia.

Nevim jestli te dobre chapu, nicmene ten prvni prispevek jsem myslel tak, ze na cesko.digital by mela vzniknout podobna komunita jako je tahle, tzn. mista ktere da dohromady lidi, kteri maji zajem zlepsit stav e-governmentu v CR. Me takove misto chybi a rekl bych ze nebudu sam.

Uvědomuji si, že je blbé pro marketing používat pro české aktivisty slovenské fórum :smile:

Na druhou stranu nechci naše komunity dělit, protože se navzájem můžeme obohatit. Podívejte se na spousty zajímavých diskuzí, které tady už jsou a kterých se může účastnit i česká komunita.

Jsem pro kompromis - najděme způsob jak toto fórum mít nasazené na české i slovenské doméně a nějak rozumně organizovat obě komunity v rámci jedné platformy.

5 Likes

Ako Slovenka zijuca v Cesku by som dost uvitala, pokial by sa komunita zatial zbytocne netriestila (rada pomozem v oboch statoch) a fora by zostali prepojene aspon do doby, kym ceska komunita nebude aspon z polovice tak velka a produktivna, ako slovenska.

2 Likes

dávam významné +

Porad si myslim, ze snazit se pod hlavickou budouciho obcanskeho sdruzeni slovensko.digital s vlastnim rozpoctem a fyzickym sidlem na Slovensku dosahnout neceho v CR neni uplne optimalni, a ze vetsi smysl dava model dvou spolupracujicich iniciativ (prolinkovat fora, jednou za cas nejake setkani).

Na druhou stranu, slovensko.digital zalozilo a verejne zastupuje nekolik verejne znamych IT osobnosti a aktivistu, cimz ta iniciatia samozrejme pusobi seriozneji a duveryhodneji, to je asi hlavni duvod, proc to ma zatim relativni uspech. Takze jako samostatna komunita vznikla de facto z niceho by se cesko.digital mozna nedokazalo postavit na nohy.

No kazdopadne, at na cesko.digital vznikne cokoliv, urcite tam jednou za cas zavitam :slight_smile:

1 Like

Presne, ako bolo zmienene vyssie - myslim, ze v CR zije dost slovakov na to, aby sme vytvarali dve skupiny s rovnakym cielom. Navyse tym zvysime pocet dobrovolnikov, ktori mozu na systeme spolu pracovat.

Ten cil je prave ze jiny - zlepsit stav e-governmentu v CR.

1 Like

slovensko.digital zalozilo a verejne zastupuje nekolik verejne znamych IT osobnosti a aktivistu, cimz ta iniciatia samozrejme pusobi seriozneji a duveryhodneji

o tom sme sa s nimi v Bratislave bavili, krok jedna je nájsť práve takéto osobnosti v Česku, než vôbec začneme s nejakou výzvou.

1 Like

A čo tak cesko.digital ip adresu si nastaviť na svoj hosting a urobiť tam špeciálnu stránku podpory tak ako slovensko.digital npr a npr platforma.cesko.digital ip presmerovat v dns na slovensko.platforma.digital a tu sa s nimi dohodnut aby to fungovalo aj pod tou domenou?

Ano, to jsem měl v plánu, ale na setkání mi rozmluvili cokoliv veřejně pouštět, dokud nemudeme mít podporu uznávanách odborníků.

Pokud máš na někoho takového kontakt, tak mi soukromě napiš.

1 Like

Nekdo nejake novinky? Skoda ze na cesko.digital neni nejaka diskuze, rekl bych ze by to bylo lepsi nez logo domainmonster.com.

Toto je jeden z najlepsich napadov, ake som videl za posledny mesiac videl — myslim, ze spojit komunitu a vysharovat nejake veci medzi SK/CZ by bolo extremne jednoduche (lokacne pre meetupy, jazykovo pre podobnost aj kulturou ci podobnymi zakomni) a prospesne obom stranam.

Drzim palce ak to bude pokracovat viac, ako len v registracii domeny.