Certifikáty pre zdokonalený elektronický podpis používané v zdravotíctve


#1

Ako sa pozeráte na to, že v systéme eZdravia sa používa len úroveň “zdokonalený elektronický podpis”, nie kvalifikovaný elektronický podpis?

Ako sa pozeráte na to, že v systéme eZdravia je možné, aby lekári svoje cerifikáty ukladali aj do počítačov a nepoužívali na ich uloženie výlučne Preukaz Zdravotníckeho Pracovníka (PZP kartu)?

153/2013 §7 oddek (11)

Údaje z elektronického čipu podľa odseku 3 môžu byť v súlade so štandardmi zdravotníckej informatiky uložené v technickom zariadení, informačnom systéme s overením zhody alebo v národnom zdravotníckom informačnom systéme.


#2

Pohodicka a normalka. V nasich koncinach sa tato otazka bude riesit tak o 10 rokov


#3

Zalezi na tom na co podpis pouzivaju. Ci musia pouzivat kvalifikovany podpis alebo nie (napr. ci im to uklada nejaky zakon). Zabezpecenie privatneho kluca je u zdokonaleneho podpisu nizsie a ak zdrav pracovnik da heslo od svojho privateneho kluca inej osobe nesie zodpovednost ako keby dokument podpisal on sam.