Bude Slovensko.Digital čerpať eurofondy?

Osobne sa mi to nepozdává. Sám som s mojim tímom zabezpečil a implementoval projekty za ca 60 mil eur. Riziko angažovanosi SD je v tom, že stratí reputáciu nezávislosti expertnej plarformy a stane sa spoluzodpovedné za nevyhnutný krach informatizácie i keď možno o niečo menší ako do 2015. Za nevyhnutné považujem preskúmať pri každom projekte ceny na základe benchmarkingu. Súčasne pri každom projekte realisticky zhodnotiť závazok udržania po skončení financovania. S udržateľnosťou sa narába veľmi lacne a neurčito, bez sankcií… rovnako formálne a nekontrolovane sa narába aj s cost benefit analýzami. Ceny, udržateľnosť, CBA sú kľúče k minimalizácii plytvania verejnými zdrojmi.

1 Like
2 Likes

Tie organizácie, ktoré predložili svoje žiadosti v I. hodnotiacom kole, by sa o rozhodnutí mali dozvedieť 19. februára 2018.

Kým čakáme na rozhodnutie o našej žiadosti o grant, začali sme predbežný hiring na pozície:

  • Projektový manažér
  • Finančný manažér

Predovšetkým na rolu PM by sme radi našli niekoho, kto sa orientuje v štátnom IT. Takže ak sú tu záujmecovia, alebo ak viete o niekom, koho by to mohlo zaujímať, budeme radi za preposlanie informácie ďalej

Viac info tu: https://slovensko.digital/kariera

Co je to hiring ?

to je také, keď neviem pomenovať aktivitu získavania nových zamestnancov jedným slovenským slovom a slovo “nábor” mi na to fakt nesedí :slight_smile:

Aha, no co nepovies rovno ze nabor :slight_smile: tomu rozumiem, ale z it pidzinu som obcas zmateny, asi starnem

Mirror: Zoznam schvalenych ZoNFP_OP EVS DOP-PO1-SC1.1-2017-1_ 1. kolo.pdf (225.2 KB)

:champagne:

5 Likes

…na verejnej casti ITMS2014+ https://www.itms2014.sk/prehlad-projektov/zonfp?ff=_i=4@1-OP+EVS+DOP-PO1-SC1.1-2017-1+-+Tvorba+lepšej+verejnej+politiky+-+celé+územie+SR;;_mf=1;;_s=1 o vasej schvalenej ZoNFP ani chyru ani slichu…

…som zvedavy kolko im bude trvat, kym spravia ten jeden klik…ocividne, podla prilozenj URL, niektorym zamestnancom sa to podarilo v den ako bolo vydane rozhodnutie o schvaleni…

1 Like

Predpokladam ze sa jedna o tychto 6 otvorenych vyziev vramci OP EVS ktore majuv sumare alokaciu EU skoro 12 milionov podla API, cize neuvedena alokocia SR je okolo 20%, co by davalo dokopy tych povodnych 15M.

Z toho mi vychadza ze alokacia na vyzvach nebola v API zauktualizovana a teda nevidno v ktorej vyzve bola o kolko navysena. Na ZoNFP ku tymto vyzvam spracovanym v I. kole podla API zatial vidno, ze zo 123 prijatych ziadosti o NFP v celkovej vyske ziadanej NFP vyse 34M bolo zatial schvalenych vyse 7M a zamietnutych skoro 9M, hoci vieme ze medzitym ich uz bolo rozhodnutych viac, len tato informacia este nie je zverejenena pre vsetky ZoNFP.

Vramci oznamenia Uzávierka II. hodnotiaceho kola pre dopytovo orientované výzvy OP EVS z 12. 01. 2018 sa pise:

Tie výzvy, pri ktorých nebude po vyhodnotení I. kola dostatočný zostatok alokácie, budú do 19. februára 2018 uzatvorené. Prihlásiť sa bude možné iba do otvorených výziev. Z uvedeného dôvodu doporučujeme žiadateľom do 19. februára 2018 žiadosti o NFP poskytovateľovi nepredkladať. Žiadateľom, ktorí už ŽoNFP do II. kola predložili, bude ŽoNFP administratívne vrátená na doplnenie tak, aby ju mohli formálne upraviť v súlade s upravenými požiadavkami.

Z toho mi vychadza ze sa este ocakavaju dalsie ziadosti o NFP vramci tychto vyziev, pricom “dátum uzávierky II. hodnotiaceho kola je 30. apríl 2018”. Tu by ma teda zaujimalo, kde maju ti potencialny ziadatelia ziskat aktualne informacie o zostavajucich alokaciach, ked tieto ani na webe ITMS ani v jeho API nie su zaktualizovane.

Takto to zatial vyzera ze sice sa alokacia mala navysit na 30M, ale vzhladom na vysku zamietnutych sa z doteraz ziadanych moze schvalit uz max 23M.

1 Like

Projekt sme získali :champagne:

Aktuálne preto rozširujeme tím o nové pozície:

Ak máte záujem, prihláste sa, alebo odporučte info ďalej. Ďakujeme.

2 Likes

tak bacha na neopravnene vydavky :slight_smile:

1 Like

Už vieme, v ktorých výzvach sú zostávajúce alokácie?

V projekte dávame dokopy predbežný scope (zatiaľ na prvý rok). Návrhy a komentáre sú vítané:

Jedným z cieľov projektu je zapojiť do tvorby verejných politík aj širšiu komunitu. Takže ak by ste mali záujem o hlbšie zapojenie do niektorej z tém, pracovných skupín alebo sa venovali niektorému z dokumentov, dajte nám vedieť buď priamo v dokumentoch, alebo sa ozvite mne, @jsuchal alebo @Lubor

Q2, Q3, Q4 2018 a Q1 2019 su nabite dokumentami…bude silny 3/4 rok :slight_smile:

snad ukazovatele projektu nemate zavisle od vystupov a progresu informatizacie :slight_smile:

1 Like