Apple a Google stále posudzujú aplikáciu na smart karanténu

1 Like

Už je to odstránené.

1 Like

Ahoj, prosím ty sa zúčastňujes priamo na vývoji a info co tu píšeš su teda z prvej ruky?

1 Like

Jo, ak máte konštruktívny input/kritiku, sem s ňou.

Mne je len to divne, ze niekto nieco napise na facebook (jedno, ze kto, nie je ani podstatne ci ma pravdu), a na zaklade toho pride info, ze je to odstranene. Ak urobim nieco sukromne tak OK, ale toto je projekt statnej eKaranteny, tak takto by to asi nemalo byt riadene.

Ten dotyčný podal oficiálny podnet. Už by sme mohli prestať rýpať, prípadne sústrediť rýpanie do jedného threadu a riešiť konštruktívne.

Bol vykonávaný aj nejaký user testing ? Použili ste zdrojáky dizajn manuálu (prototyping kit, prípadne JS/CSS…) alebo ste robili vlastné komponenty s “vzhľadom” IDSK ? Z toho čo som videl screenshot, tak napr. pomocné texty podľa dizajn manuálu by nemali byť priamo v inpute.

Odstrániť sme to plánovali aj pred postom od Dostála :slight_smile:

Áno, od pondelka išli figuranti. Od stredy prvý test repatrianti. Teraz máme konštantný feedback od ľudí a podľa toho sa upravuje/fixuje.

Je to IDSK, ale prvá verzia formuláru bol bootstrap a tak keď sa to preklápalo, niečo sa nepreklopilo na 100%.

1 Like

Aha chápem, to by dávalo zmysel lebo v bootstrape sú help texty v inputoch, v GOV-UK na to robili nejakú štúdiu a zistili, že to ľudí mätie keď začnú písať tak im to zmizne a potom nevedia ako to má byť.

Toto som myslel:

https://idsk.gov.sk/components/input

Appky sú konečne open-source! :tada: Doteraz bol Android ešte closed.

1 Like

A. Úradník sa stretáva s obmedzenou množinou ľudí. A tí zasa vedia, že všetko trvá alebo sa nedá tak hľadajú ľahšie riešenia. Budú jednoduchšie úradné postupy, bude sa menej podvádzať (hľadať jednoduchšie riešenia).

B. často je to aj podľa hesla: “podľa seba súdim teba”. Na konkrétnom mieste je úradnícky čarodej, ktorý rozmýšľa ako speňažiť svoju funkciu a tak sám vyvoláva potrebu paralelného riešenia. A keďže je sám podvodník, tak sú podľa neho všetci podvodníci.

Tým nechcem povedať, že všetci úradníci sú takí, ale proste pri byrokratickom úrade sa zgrupujú paralelné riešenia (čo nie vždy je podvod, ale len inak pochopený zákon)…