API na overenie konatela/ICO

Existuje nejaka API, resp ina moznost, ktora by sa dala integrovat do aplikacie, ze nou umoznim konatelovi firmy sa voci mne verifikovat, ze je to naozaj on, konatel?

Ked si napr idem zriadit mobilny pausal na ICO, tak si clovek u operatora pozrie obchodny register a moj obciansky a overi si ze som naozaj konatel. Ako je toto mozne spravit elektronicky, ze konatel chce svoju ICO zaregistrovat do mojej sluzby a ja chcem overit, ze naozaj je opravneny konat za tu ICO?

Zriadiť si integráciu na prihlasovanie cez eid/mid a keď sa prihlási, tak v saml tokene vidíš, či je to zastupovanie zo zákona.

Prípadne staci že sa prihlási a v registri si to overis sám. Identitu garantuje nases/MV.

Bežná integrácia v nasese toto vie, ale úplne ľahké to spraviť nie je kvôli papierovačkam. Ak by si to chcel, tak daj vedieť.

Ale teda prečo tak veľmi potrebuješ toto kontrolovať?

Premyslam nad jednym projektom co by v podstate bolo SAAS pre podnikatelov, tak premyslam ako zaistit, aby sa mi tam za danu firmu naozaj registrovala dana firma a nie hocikto.

Ak existuje jednoduchsie iste riesenie bez toho aby som musel rucne vsetko potvrdzovat tak si velmi rad dam poradit, nemam v tomto skusenosti

Tak hlavne je, aby ti zaplatili nie? Vyries to platbou vopred alebo zadanim kreditky. Ak to naozaj nie je o tom, ze by sa dostali k nejakym citlivym info, ktore moze vidiet len statutar/spolocnik, tak preco to riesis?

chcem tam mat aj “start” balicky, ktore budu for free do urciteho poctu sluzieb a rad by som sa vyhol tomu aby si niekto for fun registroval cudzie firmy a ja potom riesil ze sa mi neregne realny zakaznik, lebo mu pri registracii vyhodi ze jeho firma tam uz je a on sa na to vykasle

zadanie kreditky na overenie je jedna moznost, ale tiez nie uplne nepriestrelna ak dam moznost trialu a hlavne je to cielene na drobnych podnikatelov a co som si robil prieskum, tak uz takyto krok navyse ako daj kreditku ich moze odradit, preto zistujem moznosti

uz si len zistit, co by odradilo viac, prihlasovat sa cez eobciansky, alebo overovat sa cez kreditku

A prečo by si prezrádzal cez nejaké api, kto je tvoj zákazník?

tak inac, hodi mu len chybu ze si tu firmu nemoze registrovat s odvolavkou “kontaktujte nas”
toto velku cast potencionalnych zakaznikov imho odradi

Ved to je to iste, hocikto sa dozvie, koho mas ako zakaznika.

ok tak si rad necham poradit, ako riesit registraciu noveho klienta co je podnikatel/ICO bez toho aby som niekomu, co tam zada hocijake ICO dal nejak najavo ze toto ti uz niekto zabral, lebo to je aj for free

nemam s tym vobec skusenosti

preto mi teda spatne ten login cez obciansky pride fajn, automaticky to povoli len opravnenym osobam regnut

Kolko ocakavas tych zakaznikov, ze sa ti vobec oplati toto riesit inak ako manualne?

tym ze to je drobna sluzba urcena pre velmi siroke spektrum podnikatelov (cielene skor na mensich podnikatelov, zivnostnikov, jednoosobove srocky) tak aby to bolo rozumne ziskove a malo vyznam to prevadzkovat, tak sa bavime o stovkach, az tisicoch

a kedze by som rad poskytol tu sluzbu v podstate na “par kliknuti” od registracie, tak by bolo fajn aby manualna verifikacia odpadla a aby ten podnikatel mohol vyuzit danu sluzbu hned, bez cakania na moje potvrdenie

edit: po diskusii s pravnikom som zistil ze v podstate toto overovanie asi ani nebudem nuteny robit, ten co si tam zada udaje bude zodpovedny, nie ja ako prevadzkovatel platformy