Analýza informačného systému (všeobecný popis)

Zdravim

potrebujem analýzu informačného systému

Mobilný operátor má v ponuke dve tarify T1 a T2.

– Každý zákazník, ktorý využíva tarifu T1 dlhšie ako 2 roky, má víkendové hovory zadarmo.
– Každý zákazník, ktorý využíva tarifu T2 dlhšie ako 1 rok, má víkendové hovory zadarmo.
– Každý zákazník, ktorý využíva tarifu T2 dlhšie ako 3 mesiace ale menej ako rok, má víkendové hovory so zľavou 50 %.
– V opačnom prípade zákazníkom nie je ponúkaná žiadna zľava.

Vysvetlite, aké situácie môžu nastať u operátora. Na základe Vašej analýzy programátori navrhnú systém, ktorý bude automaticky rozhodovať o prideľovaní zliav.

Toto co popisujes je standardna funkcionalita CRM systemov, konkretne Produktoveho katalogu a vernostneho systemu (su to standardne moduly skoro kazdeho CRM systemu). Kedze tvoj popis je dost strohy, netusim ci idete upravovat existujuci system, alebo robit novy, o aku velku firmu sa tyka, ci poloziek v produktovom katalogu su desiatky, alebo tisicky. V kazdom pripade sa bud daju najst hotove CRM (OSS, napriklad sugarCRM, alebo ine) systemy, ktore mozete pouzit iba ako komponent, alebo ak by sa to nedalo, tak minimalne vziat inspiraciu (opisat od nich tu analyzu) … Ale pripravte sa na to ze tie systemy su ovela zlozitejsie qako si popisal a tie podmienky na zalvy sa daju skoro v kazdej polozke nejako konfigurovat …

1 Like

ale ked to citam este raz … znie to ako uloha na semestralku :smiley: a nie realne projektove zadanie

1 Like

Prosim Ta staci len kratky popis

toto nie je informacny system ale funkcia s tromi parametrami( tarif, datum jeho vniku a aktualny datum) a vrati vysku zlavy. vola sa z modulu vypoctu poplatku za spojenie:) a odhad, stredna skola a snaha zlepsit si znamku:)
a vo funkci mas asi tri prikazy:) to mozes k tomu pridat sam

Velmi pekne ti dakujem. Napisem si analyzu informacneho systemu, potom dam to tejto skupiny

Budem velmi rad ked mi doplnis informacie

Prisiel som uz nato ze je to rozhodovacia tabulka, ako mam postupovat dalej

Predpokladám že si na to priešiel už sám. Ak náhodou nie, tak: si tú tabuľku nakresli. Teória sa dá vygoogliť.

Ja sa priznam, ze pointe tejto temy absolutne nerozumiem.

@Peter_Sidlovsky Co sa snazis spravit? Obstaravas nejaky IS? Snazis sa to naprogramovat? Urobit zadanie? Toto su pravidla co sa nebudu nikdy menit? Odkial budu zdrojove data? Ako sa na to bude integrovat? Pre koho to ma sluzit?

2 Likes

a urcite sa tam da pouzit aj blockchain aj AI, nezabudol by som ani multikriterialnu analyzu:)

Ale niekedy je jednoduchsie ist priamo za vysledkom :slight_smile:
konstrukcia
if not weekend then return 0;
switch ( tarifa ) {
case T1 :
if ( dlzka_programu > 24) then zlava = 100;
break;
case T2 :
if ( dlzka_programu > 3 ) then zlava = 50;
if ( dlzka_programu > 12 ) then zlava = 100;
break;
default:
zlava = 0;
break;
}

A poznamka, zrejme ma urobit jednoduche zadanie podla nejakej metody, tipujem zapocet kdesi na manazmente. teoria rozhodovania

1 Like

Reaguješ na mňa? Dôvod?

to ani nebolo na teba, len taky povzdych :slight_smile:

Velmi pekne dakujem, uz som sa dostal do finalnej verzie. Netreba nic programovat. Potreboval len vseobecnu analyzu.