19.RZ-MHSR-optimalizacia procesu posudzovania vplyvov (RIA)

a nebolo by teda riesenim,keby sucastou refomneho zameru bola analyza ako sa k cene prislo? alebo aby nebola sucastou zameru cena, ktora je z brucha?[quote=“metjush, post:36, topic:2947”]
kde už vidíme ŠÚ a CBA
[/quote]

cize IFP bude schvalovat kazdu CBA?[quote=“metjush, post:36, topic:2947”]
aspoň takto ja teda rozumiem RZ - nie je to ideálny nástroj podľa mňa, ale pracujeme s tým, čo máme a je to ako nástroj “early warning” pre potenciálne nástrahy lepšie ako nič…
[/quote]

na toto mam svoj nazor, povodne som si myslel ze je to celkom uzitocne ale ked som si precital par refomnych zamerov vobec mi to nepripadalo, ze je to seriozny dokument o tom kam tento stat posunut v jednotlivych oblastiach. Skor mi to pride ako dokument pre dokument, a pre urady sa z toho stala dalsia byrokracia, kedze je to povinne aby sa schvalili projekty z eufondov.[quote=“juraj.bardy, post:37, topic:2947”]
Takze asi nepojde o ziadnu nahodu, predpokladam, ze normalne pouzili vysledky studie v reformnom zamere.
[/quote]

super cize by mohlo prejst pravidlo, ze suma v RZ je riadne podlozena a nejde o odhad z brucha uradu.

Inak reformnych zamerov je tam uz dost, tak som si dal zavazok ze si budem porovnavat sumy projektov v RZ so sumami v studiach, pre tie projekty kde studia este nebola v case RZ na svete. Ked to bude tak ako si myslim, ze studie budu kopirovat sumy v RZ budem pre @juraj.bardy a @metjush zakladat samostatne temy o uzitocnosti RZ

1 Like