17.RZ-SUSR-Reforma zberu a spracovania statistickych udajov vo verejnej sprave

Source
17.RZ-SUSR-Reforma zberu a spracovania statistickych udajov vo verejnej sprave.pdf (1.1 MB)

O co tu ide ?

Reforma bude realizovana suborom projektov ktore si davaju za ciel :

  • zmapovat procesy a zoptimalizovat ich (co sa tyka legislativy aj metodologii)
  • implementacia IT infrastruktury
  • zriadenie potrebnych teamov a skolenie pouzivatelov

Reforma sa prave rozbieha, prvy podstatny milestone je November2017 kedy sa ma dokoncit analyza, identifikuje sa presny list poziadaviek a pripravi roadmap. Nasledne sa do Marca2018 pripravi technicka specifikacia SaaS a do Marca2020 implementuje, otestuje a pusti do produkcie.

Ked sa pozeram na financnu alokaciu - mozno podcenujem komplexitu a velkost statneho aparatu - ale cisla mi pridu sialene, budem rad ked mi niekto trochu osvetli priestor. Budem sa snazit zistit co vsetko vstupovalo do vzorca pre vypocet navrhovanych budgetov a updatovat tento post.


Planovane projekty



KPI’s



Financna alokacia



1 Like

Toto je zatiaľ len reformný zámer predložený na schválenie.
Jasné, že to je úplná blbosť a podľa mňa pokus o subvenčný podvod. Históriu a výsledky projektov na ŠÚSR všetci poznáme.
Nepredpokladám, že sa to schváli - schvaľovatelia by sa stali spolupáchateľmi.

Jednoznacne to tak vyzera, tie cisla su neuveritelne a 50k za financne riadenie projektu je len vtipna bodka.
Kazdopadne mame dost casu pomoct im rozhodnut sa

Nemozem si pomoct, ale vsetky tieto centralne projekty mi pridu ako zbytocny medzikrok, ktory smeruje k jednemu velkemu systemu na vsetko. Mam aj UML model aha.

:smiling_imp:

3 Likes

alebo je to medzikrok ktory smeruje na Maledivy