Zákon o e-Gov - novela 2018

Gratulacie do MV, ktore nas naposledy otocilo s tym, ze teda oni sa tomu vobec nebrania, len treba aby to umoznila legislativa, lebo teraz to je na vybrane skupiny subjektov. Nekonecna rekurzia im ide.

2 Likes

Dovolte mi len taky povzdych nad právnou stabilitou, a zaroven nad mrhanim verejnych financii na externe dodavanu legislativu…
Nepoznám iny zakon, ktory by bol od svojho vyhlasenia pravidelne kazdy rok meneny a doplnany tak rozsiahlymi novelami, ako zakon o eGovernmente.
materiál vo vláde
Od roku 2013 ide uz o jeho 5 velku novelu, spolu bol novelizovany 18 krat…
“Najviac sa mi paci” ked este jeho novela nie je schvalena, ale uz sa pripravuje dalsia…ako keby islo o beznu udrzbu, ktora sa robi pravidelne…

1 Like

Z týchto ITčkarskych zákonov mám dojem že sú miestami príliš podrobné - a keďže detaily sa nikdy nedajú presne utrafiť, stále treba niečo meniť. Keby mali ITčkari nanovo napísať povedzme ObZ, tak by to bol kilometrový zákon so spletitými konštrukciami. Si predstav, ako by sa povedzme “Prejav vôle pôsobí voči neprítomnej osobe od okamihu, keď jej dôjde.” hemžilo doručenkami, autorizáciami, spoločnými modulmi, a tak podobne.
A v tomto myslím že zITVS vytvoril nový rekord.

Mate co ste chceli a furt nie ste spokojni :slight_smile: sak ste prosikali v parlamentne aby sa toho (ITVS) nechytali ze to je super as is. A zas to neni dobre. S vami je fakt tazko :smiley:

Tono, elegantný spôsob ako dostávať objednávky na ďalšie rozšírenia a úpravy systémov a rovno zo zákona(priorita 1).