Webová analytika v štáte - analytické minimum

Za mna +1, ale teda nateraz sa pripojim skor k taboru frflosov:

  • najma kvoli ochrane sukromia: Ako pisal napr. @Patrik_Pavlovsky ci @dusoft , nie je uplne jedno co a ako sa zbiera a s kym vsetkym sa tie data zdielaju.
    • Zber udajov by som nejako podporil, ak by bolo jasne, ze to bude “(aspon povacsinou) in house” a ze nase UOOU bude 1) konat a 2) konat konzistentne s inymi podobnymi uradmi v EU. pripadova studia: rozne trackre na slovensko.sk, vid GDPR a Cookies - #11 by hanecak .
  • ale aj cisto pragmaticky: Nasa VS a jej organizacie zatial casto nevedia zvladnut ani primitivnejsie spracovania dat ci podnety, vid mnohe diskusie tu na platforme k roznym strategiam, kde najprv “vyletime do vysav” (povedzme “do 5. miesta (zhora) v DESI”) a potom v 2022 skonstatujeme “sme v DESI 5., ale od konca”. T.j. skor by som to videl tak, ze na zaklade tohto by vsetci (ktori to este nahodou nestihli) pridali do stranok GA, ale do tych dat by nakoniec pozeral hocikto iny len nie nasa verejna sprava.
    • Ale aby som tymi “strategiami” prilis neulietaval, tak teda napr. Slovensko.sk: Ak zvladne vyriesit “bug” s Loading failed for … \https://www.slovensko.sk/Scripts/cookiebanner.min.js bez narusovania sukromia, tak hadam potom uz by bola sanca, ze s vyssie spomenutymi metrikami budu vediet relevantne pracovat. Dovtedy nevedia ani len vycislit, s akou vzorkou vobec pracuju.