Spracovávanie osobných údajov verejne činných osôb

ústava a ústavné zákony majú prednosť pred medzinárodnými dohovormi a eu právom. dohovory a eú právo má prednosť len pred zákonmi SR.

tiez si myslim, ale páni vyssie maju iny nazor…

to nie je na nazor ale fakt, potvrdeny napriklad aj rozhodovanim US. A ty si myslis ze by to malo byt inak, ale o tom nie je debata, otazka bola ako to je

ja nemam iny nazor len som odcitoval znenie z ustavy.

zaujimave, pretoze mne a ani viacerym ustavnym pravnikom, s ktorymi som sa o tom bavil to jasne nie je, ale ty asi budes expertom na ustavne pravo…mozem vediet aka je dlzka tvojej praxe? aby som sa pri buducej debate s jednym sudcom ustavneho sudu mohol na teba odvolat…

vynatok z odbornej literatury k tomu tvojmu faktu od ustavnych pravnikov (Svák, Orosz, Cibulka)


ale zrejme ty v tom mas jasnejsie ako oni, tak im dam vediet, ze si to vlastne uz vyriesil…

1 Like

a podla mna je logickym pravidlom, ze ustava ma prednost…tak sa prosim ta netvár jak mudrlant truhlik a zacni diskutovat a nie zhadzovat tu prispevky bohorovnymi komentarmi

1 Like

skratka je v tom celom bordel :smiley:

Nakoniec som to vyriešil takto:

Absolvoval som konzultáciu s advokátkou, ktorá sa tejto téme venuje. Tá mi aj vypracovala tzv. test rovnováhy oprávneného záujmu a záujmov, práv a slobôd dotknutej osoby, tento dokument si vie človek vypracovať svojpomocne podľa https://www.dpnetwork.org.uk/dpn-legitimate-interests-guidance/ ale ten čas, poznatky a skúsenosti, ktoré to vyžaduje je rozumnejšie si “kúpiť” ako ich jednorázovo skúšať nadobudnúť. Ja som sa rozhodol test zverejniť celý, niektoré weby zverejňujú iba časti, ktoré pokladajú za podstatné.

Ak je to možné, odporúča kontaktovať dotknuté osoby adresne. V tomto prípade sme sa dohodli, že budem adresne kontaktovať aktívnych poslancov, takže 150 kusov. Ostatní adresne informovaní nebudú. O tomto budem mať na webe podstránku.

Je potrebné mať zverejnené údaje, ktoré dotknuté osoby informujú o ich právach a možnostiach. Musia ma vedieť kontaktovať. Uvádzam zdroje dát.

K tomu sú v prípade potreby (podľa situácie v ktorej ste) potrebné klkasické smernice o ochrane osobných údajov. Ak pracujete s tretími stranami, tak musíte mať poriešené aj toto.

1 Like