Slovensko.digital v médiách

A najhorsie na tom je, ze ma mozno pravdu…

1 Like

Aktuality.sk, 12.06.2017: Úrady avizujú zmeny, po novom akceptujú aj platbu kartou
https://www.aktuality.sk/clanok/496135/urady-avizuju-zmeny-po-novom-akceptuju-aj-platbu-kartou/

1 Like

Toto ste zaregistrovali ako vás spomenú keď sa im to hodí :

Žeby pre S.D. už Estónsko prestalo byť vzorom ? A oháňa sa ním len ked sa mu to hodí ?

Lol. A okrem fotiek s ním sa stalo v štátnom IT čo presne? Už máme strop na IT projekty pol Mega? Máme interný vývoj? Agilne projekty? Používame opensource ako default? Hostujeme v Amazon cloude? Možno sa SD len nedá opiť rožkom.

1 Like

Ak by sa stalo to čo píšeš za 2 dni, tak by si Kotka zaslúžil podstatne viac. A je dosť detinské používať práve takéto argumenty :slight_smile:
A na veciach čo si uviedol sa pracuje, ale zaviesť to do celého systému trvá a verím ze práve s pomocou týchto ľudí sa to podarí bez chýb, ktoré pri tom spravili oni.
K tomu stropu na IT projekty, ani oni netvrdia ze majú strop 500k, to je strop na iteráciu ktorá ma dodať chodive delivery v projekte. To Kotka opakoval niekoľko krát.

Takze plati to co som povedal, Estonsko je stale vzorom, dokonca je fajn, ze si ho tu zavolame. Ved aj za Bojnanskeho sa chodilo do Singapuru a kadetade. S tym problem nikdy nebol. Problem je exekucia.

1 Like

Chápem tuto nedôveru, sú na to dôvody. Ale účinnosť systematických zmien je priamo úmerná ochote spolupracovať jednotlivými zúčastnenými stranami, a určité veci treba “mlátiť” stále dookola aby sa z toho stala spoločenská norma. Vid napr aj to rezanie veľkých projektov na malé agilne celky.

2 Likes

image

Vyzera, ze toto padlo na urodnu podu! :clap: pozdravy na UPVII.

1 Like

Tlačovka k Red Flags (v prvom linku celé video) a jej výstupy:

https://www.news.sk/rss/clanok/2017/11/2171410/niektore-statne-it-projekty-by-mali-stopnut-tvrdi-slovensko-digital/

Gratulujeme @janhargas a @jangondol k NewEurope100

2 Likes
1 Like

Zhodnotenie necelých 2 rokov od vzniku Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu

Za posledné dva roky sa v štátnom IT neudialo nič pozitívne, ale v zásade ani nič negatívne. Toto hodnotenie je podľa mňa také isté. Čakal som oveľa zrozumiteľnejšie, adresné, a kritické hodnotenie. Lebo vyzerá to tak, že keď dva roky nikto nič neurobí, tak je vlastne priemerný, až pozitívny…

2 Likes

No ale zial cerpanie eurofondov, ako prierezova domena zasahuje statne IT v cykloch. A prave tieto 2 roky je sinusoida dole, a ochvilu sa budto zacne prudko splhat hore, alebo budu vsetci nariekat ze necerpame kvoli aktivistom europske prostriedky hoci … kde uz sme mohli byt … Pred rokom 2012 bola tiez sinusoida dole… a potom v obdobi 13-15 sa paralene diali vsetky mega investicie (ktore sa logicky maju buduvat postupne po mensich komponentoch / kedze kazdy dalsi komonent je zavisly od predchadzajucich komponentoch z ineho projektu, alebo dokonca rezortu)… lebo “sa museli”. A hej … asi mam tiez ten pocit ze sa to nehodnoti dost objektivne … ved to, ze sa “stoji” a v cakarni su zase len megainvesticie a casova tiesen je kazdym dalsim dnom “statia” pravdepodobnejsia by mal zacat blikat majak a hukat sirena. Nie az potom ked sa veci doseru fyzicky. Ale uz ked vidis ze o 3 roky sa to dosere, tak musime hukat. Inak … ja neviem … moze byt vojna prehrata, napriek niektorym vyhratym bitkam. :slight_smile: Peace !

1 Like

Nikto z nás asi nechce, aby sa tu dialo to, čo po roku 2012. Ale keď prepočítame roky 2007-2013 a 2014-2020, tak by sa malo začať diskutovať o tom, koľko peňazí presunúť na diaľnice alebo iné bohumilšie projekty, aby nebolo neskoro. Lebo OPIS bol aj 100mil na optické káble a 200mil na digitalizáciu kultúry, ktoré teraz nebudú.

A cap sa zahradnikom stal.