Register partnerov VS - OpenData

hej, aj sme skusili, ale sa nepodarilo, MSSR si RPVS spravuje a prevadzkuje samo, mi sme az 3 level support a zda sa, povedzeme to pekne, ze open data rpvs nie su zrovna prioritou

btw: ani nemame vedomost o tom, ze su tam nejake 400 alebo nejake problemy, v nasom service desku neevidujeme taketo incidenty…

tak aspon diky za snahu :slight_smile:
ty by to mohol niekto (@jsuchal) najblizsie poukazat kompetentnym ze aj ked sa hrame ze sme top v europe ohladom open data, obcas to je len pro forma a priority su inde :wink:

Tu pomoze “eskalacia”, mozes skusit napisat oficialne sem https://data.gov.sk/dataset/http-www-justice-gov-sk-stranky-registre-dalsie-uzitocne-zoznamy-a-registre-rpvs-opendata-aspx (Podnet na upravu), realne to vsak pokial viem pristane aj tak @Silvi a oni to budu riesit na MSSR, ale aspon sa to bude riesit napriec dva urady a nie ty/ja (=nikto). Viac krat mi toto zafungovalo. Potom uz len eskalovat niekde do novin.

chcem sa spytat, ci zaznamy v rpvs boli mazane, alebo len “ukoncene” teda bol im nastaveny valid_to datum
doteraz som mal pocit ze tie starsie zaznamy, ktore sa ak si dobre pamatam len odniekial preklapali a ak nasledne neboli overene tak sa rusili, mali mat len valid_to nastaveny
dnes som ale zistil ze su zaznamy pre vlozky, ktore mam v DB, ktore uz vsak cez rpvs api nenajdem
ako priklad uvadzam vlozku 11415 kde najdem aktualne 2 dokumenty s ID 883 a 54679 avsak u seba okrem tychto dvoch vidim marcovy zaznam s ID 885 co mi pride ze ten zaznam bol natvrdo zmazany z rpvs
dik za objasnenie

pripravil som full text prehladavac verifikacnych dokumentov rpvs
na pozadi este bezi ocr process pre dokumenty, ale uz vyse 50% je sprocesovanych, tak kto chce moze sa s tym pohrat

ak by mal niekto use case, co dalej s tym robit nech da napad a mozem zapracovat

mozno skor pravna otazka nez technicka, ale nasiel som verifikacny dokument, ktory by mal byt nascanovane PDF. Avsak realne je vo vnutri niekolko stran z wordu a posledna strana pdfka je prilepeny scan s podpisom pravnika, takze to vyzera ze niekto si spravil word print to pdf a potom nejakym toolom k tomu dolepil stranu so scanom.
Je to pravne v poriadku ked nie je cely dokument nascanovany, ale realne je nascanovana len cast a zvysok je prilepeny word?

Právne by to bolo ok, ak by ten dokument bol v súlade so štandardami PDF, tz. PDF/A-1 (a,b,x) alebo PDF/A-2 (a,b,x) a bol riadne autorizovaný pomocou mandátneho certifikátu v prípade, ak to podpisoval advokát. To je verifikačný dokument. Ostatné dokumenty, ktoré sú podpísané treťou osobou, musia byť posielané vo forme zaručenej konverzie. Opravte ma ak sa mýlim.

toto je ten dokument, pre doplnenie
https://rpvs.gov.sk/rpvs/Partner/Partner/Dokument/48652

nasiel som zaujimavu situaciu v rpvs (samozrejme nespokojny clovek sa ozval)
vo frontende rpvs mi najde profil kde je pravna forma prazdna
https://rpvs.gov.sk/rpvs/Partner/Partner/Detail/542

avsak ked sa pozriem do api tak tam vidim “pravnicka osoba”

ako je toto mozne?
este doplnim, vo verifikacnom dokumente je samozrejme este vysostne uvedenie ze sa jedna o FO, nie PO

@anton-somora netusis nahodou kto moze taketo nieco opravit? na ofic maily co som nasiel na stranke ministerstva ako support ku tejto api samozrejme nikto neodpoveda :slight_smile:

Infoziadost…? :sunglasses:

Opravit asi nikto, resp. sud na ziadost tej osoby si myslim, ale nie som expert. takto zapisana osoba vznikla importom z povodneho registra KUV, kde bola zapisana ako PO, tj. v RPVS je tiez zapisana ako PO nie ako FO (data pri importe neboli/nemohli byt menene).
Novela RPVS upravuje-meni zapisovanie FO do RPVS a ked to bude schvalene tak budeme doplnat obchodne meno (podnikatel FO bude mat okrem udajov FO, aj obchodne meno). To vsak nie je tento pripad.

dik za vysvetlenie :slight_smile: tak mam teraz dilemu ako to vysvetlit stazovatelovi, kedze ked som mu povedal aby kontaktoval ministerstvo tak len do mna hucal nech to opravim u seba :slight_smile:

to by sa mi tiez nechcelo ;), nech poda podanie na zmenu el.