Pripravujeme zoznam prioritných API, ktoré by mal štát sprístupniť. Napíšte nám vaše návrhy

API SHMU: Predpokladam,ze tie udaje by boli primarne na svoju potrebu (ja by som ich urcite ocenil). Realny use case je Home assistat (alebo iny smart home system) a v nom zobrazena predpoved pocasia (povedzme aktualizovane kazde tri hodiny (aj kazdych sest by stacilo) a vystrahy. Na aktualne pocasie a predpoved sa da nadviazat vela veci: optimalizovanie vyroby FVE, odlozenie nabijania auta na druhy den (pretoze bude svietit slnko), zaplnutie zavlahy pretoze najblizsie tri dni bude sucho, stiahnutie/vytiahnutie zaluzii pretoze bude silny narazovy vietor, spustenie podlahoveho kurenia v predsrihu pretoze bude mraziva noc, a tak dalej :slight_smile:
napr v cz je dostupny iba takyto zakladny set:

API: zsdis, ssdis, vsdis - kolko energie som odobral/dodal do siete (vsetky spolocnosti tie data maju a zobrazuju u seba na stranke, niektore ich odosielaju mailom)

  • poslem datum, typ “denne data” a dostanem data k tomu dnu (s 15min rozlisenim)
  • poslem cislo mesiaca, typ “mesacne data” a dostanem dat k danemu mesiacu (s 1 dnovym rozlisenim)
4 Likes