Podpisovanie OpenData?

Nie som uplne presvedceny, ze chceme uplne vsetky data v xml. Podla mna to moze zalezat aj od zdroja - aky format je vhodny. Nebudeme vymyslat XML na nejake tripletove data alebo nebodaj vektorove data, ked na to su efektivnejsie formaty a mozno aj binarne. Mne ako konzumentovi je jedno co je to za format, pokial to viem precitat a je to podpisane.

Ci nieco nechapem?

Mozno ma ukamenujete, ale myslim si ze ak budeme hovorit o tom, ze datasety potrebujeme podpisovat kvalifikovanym podpisom (co je blbost), alebo kvalifikovanou pecatou, potom musime brat do uvahy, ze takyto format podpisu nam neumoznuje podpisat cokolvek, ale iba formaty suborov, ktore su povolene. Ale opendata mozu byt aj vo formate, ktory takyto format podpisu nepodporuje. Cize tym chcem povedat ze ak by sa znizila pozadovana uroven zabezpecenia tym ze by sa nepozadovala uroven “kvalifikovana”, da sa podpisovat v podstate cokolvek a aj obmedzenia su potom omnoho mensie.

Neviem ci sa mi to zda, ale dataset zoznam institucii so zraiadenou elektronickou schrankou ma opat inu strukturu!!!
To tam ako robia??? alebo to kazdy mesiac budeme upravovat vo svojich aplikaciach struktury podla toho ako sa tam niekto vyspal?!!!
to si nevedia napisat jeden skript a ten pouzivat - ved to tam urcite niekto vysypava rucne ked je to zakazdym ine. Prosim vas poradte im niekto ako to maju robit, s tymto sa neda existovat!!!

1 Like

Zaujímavé by bolo aj prečo a aký je rozdiel medzi datasetmi Zoznam inštitúcií so zriadenou elektronickou schránkou a Zoznam OVM s aktivovanou elektronickou schránkou. Lebo podľa zákona OVM majú schránku aktivovanú automaticky.

Napr. prečo z 67 Centier pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie práve CPPP Nové mesto nad Váhom a CPPP Trebišov nemajú schránku aktivovanú? :open_mouth:

@Silvi ?

Dataset Zoznam OVM s aktivovanou elektronickou schránkou bol opravený. Obdržali sme neúplnú dávku. Rozdiel medzi datasetmi: Zoznam inštitúcií so zriadenou elektronickou schránkou a Zoznam OVM s aktivovanou elektronickou schránkou spočíva v tom, že Zoznam inštitúcií so zriadenou elektronickou schránkou obsahuje aj orgány verejnej moci resp. jeho organizačné zložky, ktoré boli zrušené a u nás je vedená ako zriadená, ale je deaktivovaná na doručovanie.Podľa zákona musíme 3 roky držať schránky kvôli ich obsahu.

1 Like

To je pekná teória, ale nesedí to. Aj tie dva príklady čo som dal zjavne existujú a nemajú aktivovanú schránku, prečo teda?
CPPP Trebišov: http://www.poradnatrebisov.sk/
CPPP NMnV: http://www.cpppapnmv.sk/

Maju aktivovanu schranku.

NASES dostáva štatistiku od dodávateľa a preto nemá možnosť vyrobiť si skript pre automatizované nahrávanie. Určite by sme chceli v budúcnosti prejsť na automatizované nahrávanie, ale neviem Vám povedať termín. Mohol Vám uvedený problém spôsobiť zmenu formátu z xls na xlsx a naopak?

Vdaka za reakciu, na nas problem.
My pouzivame CSV format, ktory si stahuju nasi klienti. A pravidelne sa stava ze raz ma takuto strukturu:
id,IČO,NAZOV,ULICA,ČÍSLO,PSČ,MESTO,URI,Dátum poslednej aktualizácie: 31.3.2017
a raz zase takuto:
ICO;NÁZOV;ULICA;ČÍSLO;PSČ;MESTO;URI;;Dátum poslednej aktualizácie: 30.9.2017

Akokeby to robili zakazdym ti isti dvaja ludia, iba zalezi na tom ktory ma zrovna sluzbu.

1 Like

Transformacny modul (Nedostupnosť portálu) alebo kludne aj “skript”. Dodavatel ma hadam potrebne pristupy na jedno aj druhe.

1 Like