Podpisovanie cez mobilne riesenie DCOM

Vyriesenie a Riesenie je velky rozdiel - pod Riesenim chapem ze do 4h zacne riesit - cize nastup na riesenie

rocny naskok mozno dnes a otazne je pred kym - v odbodbi okt 2018 mal globaltel hovotove riesenie (jedine co si zo zivych prezentacii nepamatam asi tam autorizacia podania v mobilnej aplikacii - podpisom to neslo a autorizaciu klikom asi nemali resp sa esteformovala) tlacil na NASES s dodatkom a zmluvou o dielo DEUS nemal nic, narychlo sa podpisala zmluva DESU ↔ PosAm/Dataln ↔ NASES (aka bola motivacia sa mozme len domnievat ale zmluva bola ukuta ked globaltel zacal prezentovat svoje riesenie). Este v 2019 prezentacie na UPVII kde mID prezentovalo x dodavatelov - DXC, Anect, PosAm, Globaltel - prvy dvaja zmieneny prezentovali to iste riesenie https://www.aducid.com/ dalsi dva prezentovali svoje riesenie - globaltel nasadene na vyvojom prostredi (niekto tu v neakej teme daval aj link a prihlasovaciu stranku upvs nevim to teraz najst) funckne s UPVS s edesk pripravane na nasadenie do produkcie, Posam prezentoval nieco nakreslene na obrazkoch…

Dnes je doba ina PosAm nasadene riesenie, Globaltel by uz nemal byt dodavatelom ak som spravne cital dodatok ktory podpisoval uz novy riaditel NASES.

Cize pred kym ma PosAm naskok? Pred slovensko IT ?, ktore bolo teraz hodene do vody a ma hodit rukavicu na vyzvu PosAmu a Datalanu s DESU riesenim ?. No jasne ze maju naskok - otazne je za aku cenu, akym sposobom obstarane a NASES ma mat len licenciu bez zdrojakov a dalsi vendor lock na krku?. Snád druhý krát takú chybu neurobíme.

CBA a urcovanie co je vyhodnejsie pri cenach prevadzky DEUS som si isty ze riesenie slovensko IT nemoze byt drahsie. X krat tu boli riesene naklady na prevadzku UPVS parametrom cena za realizovane podanie - ak by som porovnal tento parameter medzi UPVS a DEUS tak verim tomu ze DEUS je niekolko nasobne horsi ako UPVS. - Staci pozriet zmluvy a napocitat.

Cize ano drzim palce slovensko IT maju jasne zadanie aj ked asi im budu hadzat vsetci prekazky pod nohy pri dohadovani rozhrani na UPVS a pod. ale aj tak drzime palce

P.S. v tomto vlakne sa uz zaciname opakovat s tym co sa riesilo vo vlakne Mobilné ID