Pár týždňov po voľbách a

UPVII s tymto projektom asi nema nic spolocne, ale mozno mi nieco uslo. Projekt je v stave skoleni pouzivatelov a je po otestovani. Je v kompetencii UVZ. Neviem ci sme vo faze ked bude projekt niekto nanovo startovat to je asi na prevadzkovatelovi. Ja to iniciovat nebudem, lebo v tom nevidm vyznam. Umele navodzovanie pocitu, ze si tu niekto vari svoj biz mi pride smiesne. Ale ved skusme hladat racio za tym este raz.
Este raz geneza. V ramci slovensko.help, krizoveho riadenia informatizacie a krizoveho stabu vysla iniciativa prebrat ceske resenie (proste fungovalo), lebo sa cakalo ze to riesenie bude rychlo potrebne a mozno zabranime kolapsu na hygiene. Bola to cesta, ako zapojit NCZI a komercne call centra do procesu hladania centier nakazy. To bolo ponuknute zadarmo. BOOTIQ ponukol pomoc v prenose know how z ciech lebo ma ludi na oboch stranach a v lokalnej podpore NCZI a UVZ. To sa robilo a robi tiez zadarmo.
Aby boli dodrzane legislativne zalezitsti okolo dat a bezpecnosti, auditu riesenia a legalnosti integracie s operatormi bola potrebna zmluva a tu ma podpisanu priamo Keboola a nie Bootiq. Podmienky si nastavila tiez Keboola a nevidim do nich. V kazdom pripade mam info, ze ak sa bavime o finaciach tak ide o uhradu nakladov na prevadzku a support cloud technologii, ktore treba mat predplatene. Zmluvy budu na crz takze to si mozeme prejst potom. (edit: tu je zmluva v crz https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2171273&art_zs2=keboola&art_predmet=&art_ico=&art_suma_zmluva_od=&art_suma_zmluva_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&odoslat=Vyhľadať )
Ak v tomto vidime nejake vyrabanie si biznisu na ukor trhu je to asi pochopitelne, lebo tu na trhu sa takto funguje. Ja to mam tak, ze sme pomohli v krizovej situacii.
To ze “sme si to zobrali”. Nuz asi tak ako sme si zobrali lepsiesluzby.sk, utopia.sk, opendata.sk alebo casti navody.digital. Moje firmy proste robia filantropiu. Ano takto si veci obcas vezmeme a zaplatime to z nasho zisku. V tomto sa citim konzistentne a nic na tom menit nebudem.

Je toto nieco za co by sme sa mali hanbit? Mame v tom hladat nejaky konflikt? Mame hotove veci co funguju vypinat?
Plati sice ze za dobrotu na zobrotu…, ale mne to nevadi. Kludne sa za tento postup kedykolvek postavim.