OpenData Eurofondy ITMS2014+

Dakujem - moja chyba.
Ja som ich hladala v Subjektoch a nie v Dodavateloch :confused:

…v poho…to nenapadam…len mi je lahsie, ked to napises hentak rovno, ktore ID ti kde nesedi…

…ano, vyzera to na chybu…

href obsahuje info, ci to je enpoint pre subjekty alebo dodavatelov

V tomto smere by urcite nielen mne velmi mohol pomoct relacny model vasich dat.
Jeho postupne vyskladavanie z dat je pomerne pracne a ano, este ani zdaleka nemam poskladany cely obraz.

Moj progress sa snazim postupne zachytavat v spreadsheete nalinkovanom tu OpenData Eurofondy ITMS2014+ - #224 by balgava.

Pls, nasiel by si si cas skontrolovat ci som aspon z doteraz spracovanej casti spravne uhadla vase vazby?
V ostatnych zalozkach toho spreadsheetu mam par diagramov - v tom poslednom by si mi konkretne tuto chybu lahko odhalil. Verim ze osobne stretnutie k vasemu modelu by tento proces mohlo vyrazne urychlit :wink:

1 Like

Dik, v tom mnozstve informacii som ho prehliadla.

ano je to chyba…fix pripraveny do dalsej verzie…

1 Like

Dobry den, ako laik sa v tychto open datach nevyznam, ale v poslednej aktualizacii som zachytil toto:

“Verzia obsahuje najma fixy identifikovanych chyb:
oprava v generatore swagger dokumentacie,
oprava rozdielneho poctu intenzit na projekte vo V1 a V2, napr. projekt s ID 243,
oprava zobrazovania zazmluvnenej sumy na intenzite projektu za konkretny zdroj, napr. projekt s ID 7 a jeho intenzita s ID 7,
oprava zobrazovania a priradenia hodnotitelov na ZoNFP,
…”

Kde mam prosim kliknut, ak chcem vidiet mena hodnotitelov priradenych pre vybranu ZoNFP?

Idem sem “https://opendata.itms2014.sk/swagger/?url=/v2/swagger.json” a tam som predpokladal, ze ked kliknem na ZoNFP : Informácie o žiadostiach o NFP, tak to tam najdem, ale ani jeden z definovanych parametrov, kde mozem stlacit GET, sa hodnotitelov netyka.

dakujem vopred za odpoved, ak je mozne, prosim, napiste to v co najlaickejsej forme :slight_smile:

…no treba si zodpovedat, ze ako chces s datami pracovat a co s nimi chces robit…

…plus nie kazda zamietnuta ZoNFP musela byt predmetom hodnotenia, nakolko ak ZoNFP nesplnila rozne podmienky, tak sa do fazy odborneho hodnotenia ani nedostala…ale to je uz poznani procesov a metodik implementacie fondov v SR…

  1. jednoducho a pouzivatelsky privetivo si vies pozriet informacie aj na portali www.itms2014.sk a jeho podstrankach Schvalenych ZoNFP https://www.itms2014.sk/schvalene-zonfp#_i=&_s=1&_o=true a Zamietnutych ZoNFP https://www.itms2014.sk/neschvalene-zonfp#_i=&_s=1&_o=true …tu si vies lahko filtrovat tieto zoznamy a v detaile konkretnej ZoNFP v sekcii Vysledky odborneho hodnotenia vies vidiet aj napr. tych hodnotitelov

  2. OpenData API zobrazuje info, ktore vies vidiet aj v zmysle bodu 1, ale API je ovela bohatsie…vyznam publikovania dat cez API je v tom, ze to vies spracovat strojovo a automatizovane…cez ten swagger https://opendata.itms2014.sk/swagger/?url=/v2/swagger.json to vies tiez manualne preklikavat a tahat si data, ale to is uz musis zhodnotit ty, ze co ti viac vyhovuje…kazdopadne keby si chcel sa na data pozerat cez API, tak otvoris linku https://opendata.itms2014.sk/swagger/?url=/v2/swagger.json ides do sekcie ZoNFP…tam vidis viac endpointov, ktore su genericky rozdelene na list a potom detail. Liist ti vylistuje zoznam ZoNFP pre konkretny endpoint, napr. pre schvalene ZoNFP. Takto si najdes ID konkretnej ZoNFP a potom ides do endpointu pre detail schvalenej ZoNFP a tam zadas ID ZoNFP a zobrazi sa ti detail ZoNFP, ktorej ID si zadal…tam potom v ramci struktury (zoradena abecedne) najdes sekciu hodnotitelia, napr. pre schvalenu ZoNFP s ID 1 (https://opendata.itms2014.sk/v2/zonfp/schvalene/1) to vyzera takto:
    “hodnotitelia”: [
    {
    “id”: 846,
    “menoUplne”: “Ing. Rudolf Pojezdala”
    },
    {
    “id”: 851,
    “menoUplne”: “Ing. Michal Maňko, PhD.”
    }
    ],

  3. pripadne sa spoj s @jsuchal alebo @Matej_Hruska …Slovensko Digital taha data z API a urobili nad tymito datami analyticky nastroj, ktorym si vies lahsie skladat rozne pohlady na data

ak bola zonfp uz schvalena a poznate jej ID, viem pomoct zatial tymto bit.ly/schvalene_hodnotitelia

1 Like

Az teraz som si vsimla, ze ta rola obstaravatela sa vlastne v API moze lisit pre rozne obstaravania :roll_eyes:
Cize raz tam je komponent “obstaravatelSubjekt” a inkedy zas “obstaravatelDodavatelObstaravatel”.
https://opendata.itms2014.sk/v2/verejneObstaravania/1170
https://opendata.itms2014.sk/v2/verejneObstaravania/3152

V ekosysteme vidim len tabulku “verejne_obstaravania_obstaravatel”, v ktorej uz nie je href z API.
@Ernest_Walzel pls, plnis ju merge-om z oboch komponentov?
Ak ano, mozes do nej pls pridat informaciu kam ta vazba smeruje (subjekty/dodavatelia)?
Ak nie, budu to teda 2 rozne tabulky?

Zdravím

pripravujeme možnosť zadávania issues na OpenData API ITMS2014+ priamo do našej JIRA inštancie. Predpokladám, že by riešenie mohlo byť k dispozícii už v priebehu budúceho týždňa (21.-25.8.2017).
Bude možné zadať:

  • Bug - chyba nájdena v API resp. generovaných dátach.
  • Konzultáciu - otázky na fungovanie API a štruktúru dát

Bugy a konzultácie budú riešené v rámci servisnej zmluvy. Riešenie by malo byť promptné.

Marián

2 Likes

Vyzera to tak, ze ukladame itms_id, ci uz je to subjekt, alebo alebo dodavatelObstaravatel. Cize bug.

2 Likes

V ramci tej servisnej zmluvy by som ocakavala, ze budete motivovani na zaklade feedbacku odberatelov kompletizovat dokumentaciu ku API tak, aby bolo konzultacie potrebne poskytovat cim dalej tym menej (vid moje issue nr. 1 voci ITMS).
Issue tracking povazujem za ustretovy krok, na ktory by sa vsak zislo nadviazat reviziou uz poskytnutych konzultacii do FAQ / prehladneho zoznamu uz zodpovedanych otazok a odpovedi.

Napojenim spojenych subjektov s dodavatelmi som sa dopracovala ku uz iba 5-tim chybajucim subjektom / dodavatelom v roli obstaravatela verejneho obstaravania, nezavisle na tom ci su v API naviazani ako subjekty alebo dodavatelia.

Doplnila a upratala som moje issues evidovane voci SD:

1 Like

V UVO su uvedene Verejne Obstaravania, ktore odkazuju na ITMS Vyzvu

Tie VO neviem najst v ITMS scheme v Ekosysteme (hoci sa tam nachadza viacero VO s podobnymi cislami zverejnenia vo vestniku so zakoncenim ‘-WYS’)
V ITMS scheme v Ekosysteme nie je vlastne ani vazba VO na Vyzvu.

@peter_k Je v API vazba VO na Vyzvu? Podla posledneho xmind to tak nevyzera a namatkovo v datach som na take VO nenarazila.
@Matej_Hruska Mali by v ITMS tieto VO byt?

Ta vyzva navyse podla mojich vysledkov este nema schvalenu ziadnu ZoNFP
https://bi.ekosystem.slovensko.digital/dashboard/14?vyzva_itms_id=200

Z coho plynu samozrejme dalsie logicke otazky:

1…no…treba jasne citat, co je napisane vo formularI UVO…Identifikacia projektu…vyzva nie je projekt…cize to je chybny udaj v ramci formularu UVO…verejny obstaravatel mohol zadat bude kod ZoNFP alebo kod projektu…vazba VO na vyzvu neexistuje a je to logicka blbost…treba sa pytat UVO, ze preco tam je uvedeny kod vyzvy, nakolko to je ich IS a oni usmernuju ako s nim treba pracovat…

2…z metodickych postupov existuje moznost zacat realizovat VO aj predtym ako subjekt predlozi ZoNFP alebo mu ju schvali/zamietne RO/SO…kontrolu ZoNFP a kontrolu VO na RO/SO je potrebne v zmysle metodickych postupov chapat ako dva samostatne procesy a ukony…dokonca existuje moznost nechat si skontrolovat VO na RO/SO pred jeho vyhlasenim/pred jeho vyhodnotenim a teda pred uzavretim zmluvy s vitaznym uchadzacom…VO musi byt skontrolovane zo strany RO/SO najneskor do momentu, kedy su na RO/SO predlozene vydavky v ramci ZoP, ktore vyplyvaju z VO…do akej miery formular a procesy v ramci IS UVO toto refelktuju, to ja neviem…to sa treba pytat UVO…

3…v API v ramci endpointu detail VO servirujeme kolekciu vazieb VO na ZoNFP a projekty a pod…tieto vazby v niektorych pripadoch vznikaju automatizovane a niekedy ich vytvara pouzivatel manualne…zalezi teda od caseu ako vznikaju…ale plati pravidlo, ze najneskor ked RO/SO kontroluje VO, tak ho ma nalinkovat bud so ZoNFP alebo projektom ak uz existuje…pre krizovau kontrolu potom na UD existuje vazba na VO…nakolko vsetci chcu najma preplatit peniaze a teda aj kontrola a doslednost je najvacsia v tomto momente…ale aj tu je to opat o zamestnancoch RO/SO, aby zabezpecili, vazby medzi VO a UD…

4…ak chcete identifikovat, ci verejny obstaravatel z VO uz predlozil ZoNFP, tak treba hladat, ci existuje taka predlozena ZoNFP, kde prijimatel alebo partner je zhodny s verejnym obstaravatelom z VO…existuju potom este take moznosti, ze sa niekto pripoji k VO ineho subjektu a pod., ale to sa vacsinou deje len pri verejnych a statnych organizaciach…

ak verejny obstaravatel z VO este nepredlozil ZoNFP, tak ani nema aku ZoNFP nalinkovat, z coho moze teoreticky vzniknut referencia na vyzvu namiesto ZoNFP

rozumiem spravne, ze obstaravatel z VO si neskor v ramci ZoNFP / Projektu moze narokovat preplatenie vydavkov aj z UD ku VO ktore nemaju ziadnu referenciu na kod ZoNFP alebo kod projektu?

@Ernest_Walzel v Ekosysteme vidim pre VO len vazby na projekty - vazby VO na ZoNFP teda zatial chybaju

doplnila som to do zoznamu known issues, hoci full set chybajucich struktur by sa iste dal zistit presnejsie preskenovanim vsetkych dat, aj ked ani to nemusi viest k uplnemu modelu vzhladom k roznym vyskytom nepovinnych dat v case

…linkovanie VO na vyzvu je nezmysel…VO realizuje konkretny subjekt (verejny obstaravatel) a vyzvu vyhlasuje a spravuje vyhlasovatel vyzvy, co je subjekt verejnej albo statnej spravy…ked sa robi kontrola VO, tak sa nerobi voci zadaniu vyzvy a pod., ale sa kontroluje procesna stranka VO a potom sa kontroluje obsahova stranka VO, ale voci konkretnym aktivitam projektu…

…VO vyhlasit verejny obstaravatel alebo dat na kontrolu na RO/SO moze subjekt aj ked este nie je ani vyzva vyhlasena… :slight_smile:

…ako som uz pisal vyssie…VO a ZoNFP a Projekt su samostatne objekty…z metodickeho hladiska kontrola VO a kontrola ZoNFP, pripadne kontrola ZoP su samostatne procesy…zamestnanci RO/SO maju povinnost pri kontrole VO nalinkovat VO bud na:

  • ZoNFP (ak uz pocas kontroly VO existuje),
  • projekt (ak uz pocas kontroly VO existuje),
  • UD (ak vydavky, ktore su zaradene do predlozenej ZoP vyplyvaju z VO),

…rovnako linkovat vie aj ziadatel/prijimatel…pri predlozeni VO na kontrolu vie povedat, ktorej ZoNFP a projektu sa tyka…zaroven ked vytvara ZoP a vydavky ramci ZoP, tak tie tiez vie nalinkovat na kontretne VO…

…cize ludia zapojeni do implementacie eurofondov su zodpovedni za vytvaranie tychto vazieb, nakolko z metodickeho hladiska tu je roznych alternativnych scenarov…nasledne dalsi ludia kontroluju pracu ludi na RO/SO, cize ti co kontroluju su kontrolovani a teda pocitam s tym, ze aj datova kvalita by mala byt korektna :slight_smile:

…keby UVO malo jasne definovane pravidla pre vyplnanie udajov a nejakym rozumnym sposobom by publikovali data, tak by sa dala robit krizova kontrola a cistit informacie…

…ak budu k dispozicii informacie o vratkach na DPH vo vhodnej strukture, tak by sa vedelo kontrolovat aj to, ci si nahodou subjekt ako platitel DPH a zaroven prijimatel nenechal z eurofondov preplatit DPH…