Nariadenie GDPR a otvorené dáta - Stretnutie s ÚOOÚ - problémové okruhy

viac ludom by sa taky priklad velmi hodil

Príklady na to nie sú, sú len metodiky a usmernenia ako taký dotazník treba vypracovať. Ten môj vypracovaný dotazník síce nemôžem zverejniť (asi by vám bol aj tak na nič, keďže u každého budú odpovede iné), ale mám k dispozícií preložený celý ten dotazník v editovateľnej forme, ktorý preložila právnička do slovenčiny - dohodnem sa s ňou a ak to schváli tak v pondelok to sem postnem.

Ako som sľúbil, pridávam sem preložený balančný test (formou dotazníku), ktorý sa vzťahuje k oprávnenému záujmu podľa GDPR. Otázky v ňom sú pomerne jednoducho formulované.

Tento dotazník preložila AK RYBANOVÁ&PARTNERS, s.r.o. a taktiež k nemu vypracovala užitočnú publikáciu na tému oprávnený záujem podľa GDPR.

Dotazník: LIA test formular.doc (134 KB)

Tak mi dnes napadlo ked mi dosiel newsletter, kde pisu ze po novom sa musim zaregistrovat.
Je samotny email bez mena, ci inych udajov osobny udaj a musim k nemu riesit GDPR?
V sluzbe vyberove konania posielam ludom zoznam vyberovych konani podla ich filtrov, ktore si vyklikali. Jedine co vyplnali je samotny email kam to chcu dostavat.
Musim si k tomu po novom vyziadat ich suhlas, alebo netreba, ked uz na zaciatku suhlasili so zasielanim emailov?

Ak je v tom emaily meno a priezvisko, tak to moze byt povazovane sa osobny udaj. Pre istotu si to nejak do buducna osetri.

Vyziadaj si radsej opatovny suhlas a splni si nejako (asi mailom) informacnu povinnost (oboznam ich s pravami co maju a ze suhlas mozu kedykolvek odvolat atd).

diky, prave na tom pracujem, pripravujem novy checkbox specialne pre osobne udaje a tak isto mail s nutnostou potvrdenia, inac im od 25ho prestane sluzba fungovat