Mobilné ID

Opäť a úplne polopatisticky: riešenie DEÚS je v prevádzke, riešenie Nases nie je objednané.

Toto je dosť trápne. Je úplne jasné, že koláčik sa piekol o hodne vyššie.
A “keď som dobre počul” máš zrejme vlohy pre dramatizáciu, ale je to už dlhšie tak známa info., že je aj tu vycapená: Audit 50 it projektov - #74 by Lubor

Ale iste že to nevieš nájsť v CRZ, lebo to nie je objednané, ako som tu napísal a takto to prezentoval aj Nases na stretnutí.

Nad SAML pracuje dnešné SSO, čiže každý správca štátneho webu už si to integroval. Nové riešenie mID skrátka musí byť do toho zapojené, ináč to nedáva zmysel.

Nie. Autorizácia klikom nevyžaduje žiadne takého nové srandy (a to práve preto, že to nie je nový podpis). Ak ich tam niekto pchá, rád si nechám vysvetliť prečo je to nevyhnutné.

“Podľa mojich info” je to presne naopak. Vo chvíli kedy si DEÚS išiel robiť vlastné riešenie sa niekomu zdal dobrý nápad spraviť z toho centrálne. A to aj preto, že niektorí konatelia GT sú notoricky známi rečami ako už všetko majú hotové, len sa to potom nejako skomplikuje. Ja som takto v roku 2011 počul že “ÚPVS je celé hotové, už len nainštalovať a môže to byť v prevádzke, stačí opäť spustiť projekt, aká škoda že sa to zastavilo”. Haha.