Elektronická schránka - klikateľné prototypy (testovanie)

Pod tlacidlom “Aktivovat schranku” sa mysli aktivacia na dorucovanie od OVM. Bude to tam vysvetlene a bude to aj v uvodnom wizzarde vysvetlene a rovno aj nastavitelne. PO to budu mat od 1.7. automaticky aktivovane. Testovali to uz chalani z Lightning beetle tak ako sa to ma a svojimi pripomienkami pomohla i ADMA

Inak chalani tych obrazkov tam je viac, zatial tam vidim len komenty na uvodnom obrazku … vpravo dole si rozklikniete vsetky, alebo modrymi polickami su oznacene prekliky. Dik

Viem, ze to je aktivacia dorucovania, ale pojem “Aktivovat schranku” mne evokuje, ze schranka nie je aktivovana = funkcna, napriek tomu, ze vidim, ze som v nej a viem poslat spravu, co ma matie. Moj odhad je, ze to podobne bude miast aj inych ludi. Preto si myslim, ze “Aktivovat dorucovanie” alebo “Aktivovat prijem sprav od OVM” alebo obdobny pojem, ktory to obmedzi na prijimanie/dorucovanie sprav by bol menej matuci.

Druha vec je, ze fyzicka osoba moze preferovat dorucovanie klasicky postou a tymto moze byt uvedena do omylu, ze v zaujme “sfunkcnit” schranku si aktivuje dorucovanie vyhradne do nej.

2 Likes

Hotovo. Pridal som dalsie komentare.

1 Like

dik za koment, mam rovnaky nazor, a urcite to kolegovia zapracuju

Pridal som nejake postrehy, niesom velmi technicky typ takze skor UX. Ale otazka, riesi sa konecne aj pristup k schrankam cez mobilne platformy iOS/Android?

1 Like

13 posts were split to a new topic: Schránky ako natívna mobilná aplikácia

Toto ma zaujalo. Veď prístup k schránke je viazaný na eid a čítačku. Už sa to da pripojiť na mobil?

1 Like

Niečo som tam pridala aj ja z pohľadu bežného používateľa. Uvidíme, aký bude final dizajn, teraz mi to príde celé jednoliate. Chýba mi tam zvýraznenie nejdôležitejších častí - viď komentáre. K čomu som sa nepreklikala, napr. teraz cez funkciu Viac operácii nad správou viem priradiť správu do MDU, tu som nenašla také možnosti. Predpokladám, že doladíte aj štylistické a gramatické chyby :slight_smile:

1 Like

Bude to aplikácia natívna? Alebo len nejaký webwrapper? Plánuje sa overenie identity (následne) cez TouchID (ako to majú ČSOB/VÚB…)? Prosím design pre každý OS zvlášť, a nie opäť iba kopírovať všetko Google :confused: A posledná otázka, bude podporovaná konverzia príloh do ZEP/KEP?

Neviete kde sa to da prepnut do noveho dizajnu?

Hlavná vec, že všetci sú buzerovaní do nefunkčných a polofunkčných systémov.

na prod neviem, ale na https://portal.vyvoj.upvs.globaltel.sk/ mas novy dizajn uz

1 Like

Hm, toto je teda dost nepodarena realizacia pri porovnani s tymi obrazovkami, ktore sme pripomienkovali. Je tam asi milion vizualnych rozdielov, vacsinou k horsiemu. :frowning: Vacsina su mozno drobnosti, ale toto by som sa ja neodvazil pustit z ruk. Pri tomto budgete to musi byt pixel perfect!

A vieme budget?

No majú naplánovanú každomesačnú odstávku, čo v minulosti nebolo, tak možno budú veci púšťať postupne, že aby sme videli, že na tom stále pracujú a vylepšujú to. Asi :slight_smile:

Myslim za cele slovensko.sk, nie len za upgrade. Ale dobra otazka, ze kolko stoji upgrade.

Prosím Vás, neviem či len u nás, ale celý ten systém je neskutočne pomalý, stále ma to vyhadzuje zo schránky, nanovo sa musím prihlasovať a odhlasovať, vypínať celý prehliadač, keď chcem zmeniť priečinok, tak obdobne, ak chcem zmeniť užívateľa, tak tiež ma to vyhodí, pričom sa tvrdilo, že sa nebudem musieť stále prihlasovať nanovo… proste hrôza, som znechutený z takéhoto systému :confused:

Mam taku otazku ohladom schranky a jej pouzitelnosti.

Pod priecinkom prijate ma podpriecinky kde si triedim spravy. Chcel som do tychto podpriecinkov pridat aj odoslane spravy, aby som mal komunikaciu pokope. Ale zistil som, ze to nie je mozne.

To nikoho pri navrhu nenapadol takyto zakladny use case? Google to riesi cez labels, co je asi najlepsie riesenie, ale prezil by som aj adresarovu strukturu ale nech su priecinky spolocne.