Denník NP OpenData 2.0

Pozdravujem, ďakujeme za podnet, dovolím si vyjadriť zatiaľ narýchlo a trochu všeobecne, podnet si ešte prejdem, ak z toho bude bug tak to nahodím medz iissues.

Čo sa týka registra adries. My s Ministerstvom vnútra pravidelne riešime opendata, najmä k projektu nového OpenData API Registra adries, ktoré bude presne riešiť to čo ste tu navrhli:

a)
Ja som to už aj testoval, ale ešte pred časom to bolo len zavesené na testovaciom prostredí dodávateľa Min. Vnútra, a čaká sa, ký mto bude na finálnych URLkach. Bude to množina APIčok, a všetky budú skatalogizované v NKOD. Bohužiaľ, máme padnutý MetaIS Confluence, kde máme štandardy pre tieto API, tam by bolo presne všetko vidieť, ako sa dáta volajú, či vracajú. Každopádne služba bude podľa mňa čoskoro prístupná.

b)
Druhá vec je, že rovnako riešime aj zmenové dávky, resp. veľké dumpy súborov. Tie sa už nebudú kopírovať na data.gov.sk, ale budú prístupné priamo z úložiska Ministerstva vnútra. Z pohľadu používateľa je to v podstate jedno, metadáta budú rovnaké, len dáta sa stiahnu z iného miesta.

c)
vyhlľadávanie určite vie byť lepšie, verím že sa ešte v rámci podpory (fáza projektu M4) niečo podarí vylepšiť. Metadáta sú sémantické, vyhľadávanie nad nimi je ale fulltextové, čiže potenciál je obrovský, len sme toto už nedokázali ku dnešnému dňu urobiť ešte lepšie. Je to určite ale priorita.