Best Practices pre štátny F/E

Jaj počkaj, som si nesprávne interpretoval poslednú vetu - zrejme som niektoré slovo prečítal inak. No ale veď samozrejme, moja odpoveď pokrýva aj ten prípad na ktorý sa pýtaš - budeme mať viac tých základných eslint configov ak to bude niektorá platforma (ako napr. Drupal) vyžadovať pre zachovanie best practices v danej platforme. Pokrýva to konkrétne tento paragraf:

Navrhoval by som to spraviť tak, že vytvoríme repozitár v našej organizácii s názvom javascript, v ňom vytvoríme package.json a ako npm dependency nainštalujeme eslint-config-airbnb. Ďalej vytvoríme súbor .eslintrc (kľudne sa môže názov poupraviť ak ich budeme mať viac) a v ňom využijeme extend. V tomto súbore môžeme pozmeniť sensible defaults z predvoleného airbnb súboru s ktorými nebudeme súhlasiť.

Čiže ty môžeš mať napr. drupal.eslintrc a vo svojom projektovom .eslintrc iba použiješ náš coding-standard balík (na názve sa ešte dohodneme) a použiješ toto:

{
  "extends": "./node_modules/coding-standard/drupal.eslintrc",
  "rules": {
    // ... tu môžu byť project-specific nastavenia
  }
}

Pričom napr. React projekt môže používať úplne iný baseline:

{
  "extends": "./node_modules/coding-standard/react.eslintrc",
  "rules": {
    // ... tu môžu byť project-specific nastavenia
  }
}

Rozumieme sa? Čo sa týka “use the best tool for the job” - áno, toto som myslel tými výnimkami, ktoré existujú samozrejme. Ak je to najpragmatickejšia cesta, nikto Ti brániť nebude. Len sa snažím nahlas uvažovať aby to neskončilo tak, že každá vec bude využívať nejakú úplne inú technológiu a iný set knižníc, ktoré robia ale to isté (to je iba príklad). Je to za účelom toho, aby vedeli ľudia skákať medzi tými projektmi v prípade potreby a podľa toho kto má ako voľný čas.

Je to jasnejšie? Zodpovedal som otázku?

PS: Diskutujme prosím civilizovane. Každý to robí vo svojom voľnom čase a minimálne ja sa snažím len prispieť nejakými skúsenosťami, nie sa tu hádať.

Jasne, super, to riesi ten problem.

Prepac za reakciu, prislo mi to, ako keby sme isli pretlacat nejake velmi konkretne riesenie (jazyk, framework, etc.), co si nemyslim, ze je najvhodnejsie riesenie.

1 Like