Pomoc pre Iniciativu ucitelov - nova webka

Iniciatíva Bratislavských Učiteľov (ktora uz prerasta do celonarodneho hnutia) sa obratila na Slovensko.Digital s prosbou o pomoc pri vyvoji novej web stranky.

Aktualne na svoju komunikaciu s komunitou ucitelov pouzivaju toto: http://ibu7.webnode.sk/

Ich aktivity, ktore ste mohli sledovat v poslednej dobe:

A z podobnych aktivit vyplyvaju aj ciele novej stranky:

  • jednoduche oznamy pre verejnost
  • oznamy a koordinacia ucitelov zapojenych do akcii / strajkov
  • moznost registracie ucitelov (vytvaranie databazy)
  • pomoct im s nejakym jednoduchym free newsletter tool-om

Vedia dat kontakt na cloveka, ktory tie poziadavky vie naformulovat detailnejsie.

Su tu dobrovolnici, co by im nieco velmi jednoduche vedeli naklikat?

Radi by sme to spravili ako sucast podpory slovensko.digital skolstvu - hlavne ked sa pozrieme na obstaravanie [pomaleho internetu pre skoly za 70m EUR] (Edunet_sk). Mohlo by to byt akoby dalsie pokracovanie serie, ktoru zacali volby.digital…

6 Likes

Ujmem sa toho. Daj mi pls kontakt na toho cloveka.

Vyrobu webu by som rozdelil na tri podulohy:

  1. graficky navrh
  2. html/css/js kodovanie
  3. integracia s CMS + registracia pouzivatelov

1 + 2 mozeme vybavit bud hotovou sablonou alebo ak sa najdu dobrovolnici, tak custom grafickym navrhom.

Ako newsletter tool pouzivame Mailchimp, ten je free “up to 2,000 subscribers and 12,000 emails per month”. Poznate niekto nieco lepsie?

2 Likes

@mtruban vedeli by ste pomoct s hostingom?

My z tohto dovodu pouzivame www.sendinblue.com - 5.5 eur / mesiac. limit 40K poslanych emailov mesacne.

V pripade, ze to budete chciet robit custom, bod cislo 1. by som si zobral nastarost ja.

Ak to budete radsej chciet riesit formou hotovej sablony, mozem daku vhodnu vybrat a upravit grafiku.

3 Likes

jasne. s tym mozete pocitat.

imho to postavte na nejakom opensource. (wordpress najlepsie, pripadne drupal). a supnite nato sablonu. netreba nic kodit. len im to naklikajte :wink:

1 Like

@aborsky @mtruban Diky za ochotu. Zistim od ucitelov podrobnejsie poziadavky na web a dam vediet. Potom sa dohodneme, ci pouzijeme klikacku (asi Wordpress s nejakou (upravenou) sablonou) alebo nieco custom (v tom pripade by som preferoval CMS Silverstripe).

Parada.
Kontakt je Vlado Crmoman - mail na crmoman@gmail.com

Ahojte. Ministerstvo uz socialnu siet pre ucitelov pred rokom kupilo a prevadzkuje ju. Az na to zverejnovanie stanovisk, ostatne (aj ine) funkcie splna. Staci aby si tam ucitelia spravili konta. A potom staci im uz iba poskytnut platformu na zverejnovanie stanovisk. :slight_smile: .http://sk.atos.net/sk-sk/home/Aktuality/Vyslovmediach/2015/pr-2015_01_19_024.html# Ak som niwco nepochopil tak sorry. Len som chcel usetrit pracu, naklady, a dalsi system :slight_smile: .

Pyta to login. Je aj nejaka verejna cast?

Nepoznam to. Len viem, ze to je z verejnych penazi. Tak to treba vyuzit, ked sme to vseci zaplatili. Jedine co tam pisu:Na digipedia.bluekiwi.net sa prihlásite pomocou prihlasovacích údajov, ktoré sú zhodné s údajmi na portál planetavedomosti.iedu.sk a tuul.sk. Ak ich ešte nemáte, poskytne vám ich registrátor vašej školy. …

Zdravím, velmi dakujeme za pomoc a podporu. Prosím, určite by sme potrebovali samostatnú, nezávislú webku. Potrebujeme kontakt na niekoho z Vás, aby sme vysvetlili podrobnosti. Môj tu už Jano dal: Kontakt je Vlado Crmoman - mail: crmoman@gmail.com

@Vlado_Crmoman: Dobry den, napisal som Vam email.

Ahojte, ja by som si vzal na starost grafiku ak Filip nakoduje (co navrhol).

@brantiarb Diky Brano. Ozval sa aj @aborsky. Viete si to nejak rozdelit (logo, web, a pod.) alebo bude lepsie, ked to bude robit vsetko jeden clovek?

@filip Bude lepsie, ked to bude robit jeden clovek. Ked budu vsetky potrebne informacie, treba k tomu spravit brief.

Rad pomozem s implementaciou v Drupale, mam uz urcite skusenosti s tvorbou “socialnej siete” v Drupale. Drupal mi pride na toto trochu vhodnejsi ako Wordpress.

2 Likes
1 Like

ta webka sa podaril spravit vdaka ludom odtialto?