SND - nový web

Jedna teoria o projektovom managemente hovori ze nemozes mat vsetko z trojuholnika lacne, rychle a kvalitne :slight_smile:
Tesi ma zvolene riesenie (Drupal), aj ked ma velmi netesi verzia v ktorej to ma bezat. Tesim sa na GitHub repozitar, snad bude verejny a cim skor.

jop. v tomto pripade to rychle som tam len tak napisal v rozculeni :)) v zasade casu nato je dost. cize nikto netlaci na nejaky sibenicny deadline.

mna hlavne tesi, ze je zvoleny CMS s obrovskou podporou komunity. (co ma svoje vyhody a nevyhody) ale ze to nie je nejaky interny firemny obskurny cms, ktory sa uz niekolko rokov nevyvija a je tak ci tak nasobne horsi ako taketo public veci. to, ze pojdu kody von je uz iba dalsi bonus.

taktiez teraz chceme ustrazit, aby sa to vyvijalo agilne. cize nech uz aj beta verzia je vonku na pripomienkovanie a iteracie, kym nahradi oficialnu webku.

Mišo nechaj tak. Ťažko sa verí že ten smiešny psicek a naivná mačička nielen že niečo naozaj uvarili ale ešte si všetci zúčastnení pochutili a dokonca si pýtajú duplu.

Vyborne. Gratulujem vitazom a tesim sa na prvu betu. Uz si brusim konstruktivne pindy. :slight_smile:

2 Likes

Ahojte, ako ucastnik tendra, ktory sa umiestnil na druhom mieste, sa chcem velmi pekne podakovat za to, ze tu dokaze KONECNE byt nieco realne fer. Bola to makacka a zaroven velmi prijemna skusenost s feedbackom, co je dost raritou. Gratulujem vitazom, s ktorymi si to urcite rozdame este v nejakom dalsom tendri :wink:

Thumbs up tejto platforme.
Petra

6 Likes

Ked som toto cital, myslel som, ze sa mi este sniva. Musel som sa ustipnut :slight_smile: Dakujeme velmi pekne za feedback aj za ucast v tendri. Vasa ponuka bola velmi pekne spracovana a bolo vidiet ze ste do nej dali vela usilia. Malo to pekny pribeh. Verim, ze podobnych tendrov bude pribudat. Po pravde - uz vcera sme sedeli so zastupcami mesta Trenčín, ktori sa chystaju na podobne obstaravanie webu a budeme im aj s SND pomahat (link na nové vlánko), aby ten proces a podmienky sutaze boli nastavene podobne otvorene.

Budem veľmi rád ak si z procesu SND spíšeme lessons learned, aby sme ten ďalší spravili ešte lepšie: https://docs.google.com/document/d/1XBDR8PR0xHyNT9glP0NR-04SX5zv_HFlCVWobEOuc0s/edit

Ale no. Som rad ze sa vam to vysledku podarilo a takisto som rad ze na tento pozitivny precedens sa chytaju aj dalsi ostaravatelia. Respektujem a vazim si rastucu kompetentnost s.d v oblasti informatizacie VS (aj ked z mojich prispevkov to tak mozno nevyzera). Ale…hm, to dalsie som vymazal radsej :slight_smile: Vsetko ma asi svoj cas.

na to sa da povedat len toto: https://docs.google.com/document/d/1XBDR8PR0xHyNT9glP0NR-04SX5zv_HFlCVWobEOuc0s/edit

Podme sa ucit a vylepsovat.

2 Likes

Testovacia verzia nového webu SND je tu. Čo hovoríte na výsledok? Zapojte sa a dajte vedieť Váš názor priamo na stránke - http://novywebsnd.sk/

1 Like

Pozeram to na starsom ipade so starsim iOSom. A tam je ta stranka bohuzial nepouzitelna. Stale mi naskakuje nejaky banner Carovna flauta (alebo labutie jazero), ktory mi zakryje tretinu obrazovky a neviem sa ho zbavit, keď klikam na buttony nic sa nestane, viem sa prekliknut iba na www.snd.sk. Proste nemam asi vhodne koncove vybavenie. Ale na inych strankach tieto problemy nemam.

Aha. Oranzovy pasik mi vsetko vysvetluje.

1 Like

Na mobile ten oznam nevidiet cely. :slight_smile:

Ale vitam podstatne pozivitum (pre mna). Pripomenulo mi to ze je najvyssi cas rezervovat listky na nejake vianocne / sviatocne kulturne podujatie. Tento rok by mi to mohlo konecne vyjst :slight_smile:

SND bude v najblizsich dnoch nakupovat aj prevadzku/sluzby k novej web stranke.
Budeme radi za relevantny feedback na nastavenie podkladov do stvrtku 1.12.

To s tou cenou akoze vazne? Ved si najpr aspon spravte prieskum trhu. Preco stale predpokladate ze to bude niekto chciet robit zadarmo?

Poziadavky na server by mali byt dodane dodavatelom webu, kedze som nikde nevidel zdrojove kody, tak sa to neda ani otestovat si sam.

Mali by ste prestat pokusat sa dumpovat ceny, efektivita znamena dobry pomer cena/vykon a poziadavky na vykon vo webovych projektoch, ktore zastresujete nezodpovedaju pozadovanej cene. Pokial samozrejme nie je cielom to, co sa deje pri projektoch, ktore kritizujete, teda ze to spravi za 5eur nejaky student.

1 Like

Sutaz pojde formou prieskumu trhu, takze cenu moze trh navrhnut. Cena zakazky je predpokladana, nie maximalna.

Zdrojove kody su dobry point.

Treba skusit konstruktivne, nielen kritizovat cenu. Na vcerajsom workshope s mestom Trencin bola o cene celkom dobra debata a zastupcovia mesta dostali dobry feedback. Takze ak z trhu pride realny feedback (a navrh), tak aj obstaravatelia vedia cenu prehodnotit.

Nemala by ta predpokladana cena aspon trochu zodpovedat realite?

Od ludi co tam boli som pocul trochu iny vyraz ako “dobra debata”. Pokial obstaravatel nevie urcit ani pribliznu cenu, nebolo by lepsie oddelit sutaz na analyzu a potom na samotnu implementaciu? Hlavne ked feedback na cenu je znamy od prveho navrhu VO.

Tu je realny navrh okolo 250eur+DPH mesacne (100 server, ostatne sprava) + uvodne nastavenie servera cca 400eur+DPH.

ale ved presne na to je tento krok (diskusia na platforme + prieskum trhu, ktorý bude nasledovať). Ako maju podla teba ludia z SND “zrealnit cenu” inak, ako pytanim sa? A tým hovorím aj Vďaka za návrh. Ciže hovoríš, že reálnejšia cena je cca 6400,- EUR + DPH. Tak?

Ad workshop k Trenčínu - daj kľudne feedback, o čom bola podľa “ľudí čo tam boli” debata o cene. Ja som počul napríklad prísľub, že po tomto stretnutí mesto seriózne zváži možnosť navýšenia rozpočtu na 25-30k, lebo vidia, že ich požiadavky sú vysoké.

Mam pocit ze to obstaravanie je na 3 roky (2017-2019), cize ta cena, ktoru vidim realnu je cca 9400+DPH. Bez kodu je to ale tazko povedat na isto, pretoze parametre toho servera sa mozu na zaklade testu zmenit.

Trencin poslem do PM, nech to nie je na vela miestach.