Poukazujeme na plytvanie v zdravotníctve

Toto som sa pytal svojich (dnes uz byvalych) sefov pred asi 10-timi rokmi, ked s tym napadom dosli. Este som ku tomu dal pododazku “Aky je rozdiel v eurach, ak spadne na zem tablet vs ked spadne na zem papierovy poznamkovy blok ?”

Existujú rugged verzie s držadlom.
Taktiež existuje záruka Accidental Damage.

Myslis si, ze zakupia tieto drahsie verzie ? Pre mna by to bolo prekvapenim.

1 Like

Nakupia nejake lacne cinske tablety, ktore budu na pozadi posielat tie data domov :-). A za 1-2 roky na to vyrobca prestane vydavat bezpecnostne aktualizacie.

1 Like

Dve reakcie od manzelky ked som jej to hovoril :

  • a to tie tablety budu aj roznasat tabletky / odoberat vzorky ?
  • stale plati povinnost papierovej dokumentacie, takze to sestra bude robit v tablete a nasledne aj v papierovej dokumentacii. Teraz to robi raz pri posteli pacienta priamo do jeho papierovej karty.

Snáď im kúpia iPady a licencie na existujúce špecializované appky od IBM a spol. :wink:

To uz nevedia vacsiu hlupost vymysliet?

:slight_smile: že existujú to vieme … ale dostanú také ?

Len pripomeniem, že keď sa končilo predchádzajúäce programové obdobie EU, tak MS SR nakúpilo hromadu tabletov sudcom, tiež s geniálnou myšlienkou, že budú môcť pracovať aj doma, resp. že budú vedieť lepšie lustrovať atď…
Autori myšlienky zabudli, že na android tabletoch im Windows apka nepojde, že von zo súdu spisy vynášať nemôžu, a to ani digitálne, že nie všade majú wifi pokrytie … atď … Skúste sa teraz spýtať na MS SR, že kde je dnes tých pár sto tabletov … videl niekto sudcu alebo vyššieho súdneho uradníka pracovať v kancelárii s tabletom ?
Prosto sú tu peniaze, ktoré treba do konca roka minúť, tak sa minú takto. Je to najrýchlejší a najjednoduchší sapôsob ako “vyčerpať” ostávajúce eurofondy. A druhá vec, že každý uvažuje len o veciach , ktoré si vie predstaviť, pochopiť, ktorým rozumie. Že v IT sú súvislosti, backendy, logistika, o tom 95% ľudí nemá ani tušenia. Takže niekedy to je možno aj dobrý úmysel, nie furt sa chce prvoplánovo kradnúť …
Toto zmýšľanie sa zial za celé programové obdobie nezmenilo. Presah N+2, resp. N+3 roky, ktorý bol myslený v EU na “dočerpanie” = dokončenie rozbehnutých projektov, ktoré sa nejakým spôsobm omeškali sa tu využíva úplne zle. Viac ako 40% financií sa totiž míňa práve v tomto obfdobí a robia sa nové projekty, miesto dokončovania rozbehnutých …

2 Likes

Čo sa týka HW podpory Apple produktov, pre výrobcu nie sme krajinou vyvolenou: Legal - AppleCare Protection Plan - Apple

NCZI nedefinuje v takomto prípade minimálne parametre pre HW zariadenia?
Chlapci v USA, čo dodávajú pre health sektor majú miliónpäť obmedzení.

Neviem odpovedať. Definuje požiadavky na systémy, ktoré sa pripájajú k eZdraviu. Možno aj niečo iné, ale o tom neviem (ale asi sú tu ľudia čo to vedia).
A … nezaregistroval som v tom vyhlásení ministerstva, že by to (tie tablety) malo byť organizovane cez NCZI … Ale počul som to len tak z kuchyne pri hriati večere … tak mi možno niečo ušlo :slight_smile: