Open API štandardy

V zasade “bez ohladu na to co je v (buducom) Vynose” je cielom (mojim, nasim, komunitnym :slight_smile:) to, co medzicasom vyrazne lepsie (nez ja, my, oni) sformulovalo GDS:

Ak bude KS ISVS este nejako fungovat (hint: Komisia pre štandardy ISVS - #19 by hanecak), tak sa urcite budem snazit zosuladit nas (buduci) Vynos s tym, co je v UK standarde.

1 Like

Mne sa na tom UK gov standarde paci dlzka. Preco u nas vzdy musia vznikat 100+ stranove dokumenty :roll_eyes:

Tak toto este standard asi neni, ale podla mna to rozumnemu cloveku staci. Nejaky komunitny destilat a checklist z NKVS a strategickych priorit ma zmysel robit? :smiley:

Podla mna ma zmysel z toho spravit checklist, lebo ved zvycajne je tam tolko balastu, az sa to cloveku nechce citat (teraz strielam, ale kto by cital 10 dokumentov po 100 stran…)

Uz dlhsie sa pohravam s touto myslienkou, ale potom sa vzdy zamyslim, ze kto by bol vlastne cielovka a ci by to vlastne bral vazne. A tam si nie som uplne isty.

Mne by sa to hodilo urcite. A samozrejme vsetci co pisu (a kontroluju sulad) studie. Ak by sa to rozbehlo, tak na jeden dokument sa dobrovolne prihlasujem.

…ak niekto na OVM to mysli s nejakym pripravovanym IS vazne, tak by mu vycuc z tych vsetkych dokumentov v podobe nejakeho strucneho guideu pomohol…

…aj ked by som taketo aktivity ocakaval od gestora informatizacie ak ma zaujem, aby sa robili kvalitnejsie projekty a aby sa nestavalo, ze sa tu planuju 3 paralelne komponenty pre riadenie opravneni tretim stranam…

1 Like

Určite to majú, len je to tajné :wink: