IMAP pre schránky na slovensko.sk

Rozchodil som IMAP na schranke, relativne v pohode, spravy zacali chodit, relativne pohoda … ale neoznacuje ich ako precitane, to uz pohoda nie je. Neviem si predstavit ako si mam riesit prehlad co som uz vyriesil a co este nie ak ma zacnu “spamovat” (hlavne ked mam 4 schranky od nich). Myslel som ze ked na webe odkliknem spravu ako precitanu, ze sa mi aspon to prenesie ako precitane do mail klienta cez IMAP … ale nestalo sa, pisal som na heldesk, odpisali uplny nezmysel o notifikaciach … pital som sa na IMAP a odpovedali na notifikacie …
A mam este jednu pripomienku … mozno som to tam len nenasiel ale pre istotu sa spitam. Ja mam firmu SRO, potom mam jednu akciovku, mam aj zivnost a aktivoval som si este tuto schranku aj ako fyzicka osoba. Obciansky po strceni do citacky a prihlaseni mi sice ponukne, ze ako sa chcem prihlasit, ale potom sa uz nemam sancu prepnut na iny ucet. Teda ked si chcem pozriet vsetky schranky, tak sa musim vzdy odhlasit, prihlasit, vybrat po prihlaseni ako iny subjekt a pozret schranku, odhlasit prihlasit ako iny subjekt a pozret druhu schranku … neskutocne … nedalo sa to spravit klasicky ako internet banking, mam konto ako FO, a priradim si ucty ktore spravujem a vybavene, prihlasim sa ako FO, a vidim ake ucty mam, spravujem, prepinam sa, porobim co mam, odlhlasim sa … ale vravim, mozno som tam nieco ako zlucenie alebo prepinanie nenasiel … :slight_smile:

Presunul som to do samostatnej temy o IMAP.

Co sa tyka prepinania medzi uctami na slovensko.sk, tak to pls napis do diskusie tu: Prepínanie medzi firemným a osobným účtom na slovensko.sk

Ake parametre treba zadat pre IMAP pristup? POP sa mi podarilo rozchodit a aj som dostal emaily, ale IMAP mi nedovoli prihlasit sa (username or password invalid).
Pouzivam Thunderbird s nastavenim

  • port 993
  • SSL/TLS
  • enrypted password.

Ahoj,

mailserver je mail.slovensko.sk, ssl/tls, normal password, login je
E00blabla.

r.

vdaka.
skusal som aj normal aj encrypted password a nechcelo ma autentifikovat cez imap. pre POP3 ma to autentifikovalo v pohode.

1 Like

mam ten isty problem, IMAP funguje iba s normal password

ja som tiez mal problem s pristupom cez imap. dostal odpoved zo servicedesku, ze imap nie je mozne pouzit sucasnr, ked je aktivovany pop3 ( toto mi napisali pred cca rokom, odvtedy som imap neskusal, mozno sa to odvtedy uz zmenilo).