Doména .wtf

TLD domena WTF sa vnima ako skratka What the fuck. Je za tym aj nejaky iny vyznam ? Nie som v tom doma :slight_smile: Ale ak nie, preco je zvolena prave takato vulgarna skratka ?

Prave preto. Ale WTF je dnes uz taky internetovy folklor. Velmi vulgarne sa to nevnima.

Aha. Nerozumiem nadalej. “Prave preto” znamena, ze ucelom je od prveho okamihu vzbudzovat vulgarne asociacie ? Je tu aj vlakno o marketingu a nejako mi to tam skratka nepasuje. Ber to iba ako postreh…

Ja len ze cela iniciativa sa stava rovnocennym partnerom oficialnych institucii, ziskava na odbornom renome, tajne ocakavam jej institucionalizaciu a ten vulgarny “folklor” mi tam nejako uz nesedi. Fuck bude vzdy fuck. Ale to je len moje subjektivne videnie a svet to mozno vnima inak :slight_smile:

2 Likes

Informatizacia je zufalo komplikovana tema a utrafit dobru mieru “populizmu”, aby sme sa dostali do mainstreamu a zaroven si nezabetonovali cestu k odbornym diskusiam na forach, kde to potrebujeme je nieco s cim bojujeme od zaciatku. Bohuzial, aby nas brali vazne musime sa dostat do novin a tam taketo veci funguju. Je to cisty marketing.

Dakujeme za pripomienku, dame si na to viac pozor do buducna, zatial si vsak prvy co to nejako spomina.

Teda ja nie som práve najmladší ale ani skratku RTFM neberiem ako vulgárny útok. Plus väčšina mojich kamarátov používa WTF vo význame “čožééé”, teda Fword mi nejako nevadí.

Ale ved o ziadnom utoku nie je ani rec. Ide mi len o kulturu a uroven profesionalnej prezentacie celej iniciativy. Predpokladam ze napr. Lubor dnes na RVpDVS ked s niecim prekvapene nesuhlasil tak z neho asi nevyhrklo “prepacte pan statny, ale what the fuck?” . Kazdy nech si s kamaratmi hovori ako chce a vnima co chce ako chce, ale oficialna prezentacia iniciativy by imho mohla byt na urovni. Alebo si myslis ze bude lepsie ked sa bude budit dojem skupiny alternativnych nevypocitatelnych geekov ?
Myslim ze kazdy uz pochopil co chcem naznacit tak to nebudem dalej rozvijat :slight_smile:

1 Like

Ono, mozno by nebolo uplne na skodu, keby si ludia na takychto mitingoch hovorili aj co si myslia. Len ja som zazil tolko pokryteckych mitingov, ktore neviedli vobec nikam, ze mozno by trosku takejto konfrontacie nezaskodilo. Jasne vsetko s mierou. Ak toto bolo pre Vas cez ciaru, tak to beriem. Mam vsak silny pocit, ze po skusenostiach co ta “skupina alternativnych nevypocitatelnych geekov” roky zazivala po komisiach, pracovnych skupinach a “otvorenych spolupracach” by bol na mieste aj ovela horsi slovnik. Kazdy ma tu hranicu niekde inde.

1 Like

Tak predsa reagujem. Hovorit co si myslim je jedna vec a slovnik ktory si na to vyberam vec druha. Mozmo pan Slota a trebars pan Bugar casto hovoria o tom istom ale hovoria rozdielnym slovnikom. Alo ich vnima verejnost ? Rozdielne, vsak ? See the point ? Mne to moze byt a aj je jedno, ja niesom pruderny :). Ale zalezi mi na tom, aby tato iniciativa (ktora ako sa ukazuje ma nemaly potencial) bola dostojnym a spolahlivym reprezentantom myslienok a navrhov ktore sformulovala, aby tak aj bola vnimana. A nekazila si to vyvolavanim dojmu kamaratskeho krcmoveho spolku, ktory prestane fungovat ked jeho hlavni akteri vytriezveju :slight_smile: Ano, lahko prehanam aby som to odlahcil, ale snad je evidentne na co chcem poukazat. Nie je to kritika, len dobre mienene upozornenia. A stacilo :slight_smile:

Wtf je uz samostatne slovo, ktore funguje aj bez explicitnej definicie.