Zalozenie s.r.o. na slovensko.sk

Rozhodol som sa skusit zalozit si s.r.o. elektronicky, kedze sa mi nechce ist z domu.
Zivnostenske potvrdenie mi prislo do schranky, zatial super, nikam som nemusel ist, nic som nemusel platit.
Avsak zatial co formular pri vyplnani ziadosti na zivnostenske opravnenie bol len dizajnovo zastaraly, dizajn formulara pri zakladani s.r.o. ho dokazal prekonat a je pri nom nutne ist stylom pokus omyl.

na stranke slovensko.sk sa pise ze toto su potrebne dokumenty na zapis do OR

Overená kópia živnostenského oprávnenia
:black_medium_small_square:Zakladateľská listina – v prípade jediného zakladateľa s úradne osvedčeným podpisom
:black_medium_small_square:Vyhlásenie jediného spoločníka – jediný zakladateľ ním potvrdzuje, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch s. r. o.
:black_medium_small_square:Vyhlásenie zakladateľa – jediná zakladajúca s. r. o. ním potvrdzuje, že má viac spoločníkov
:black_medium_small_square:Spoločenská zmluva – v prípade viacerých zakladateľov s ich úradne osvedčenými podpismi
:black_medium_small_square:Stanovy – ak boli prijaté
:black_medium_small_square:Súhlas správcu dane so zápisom s. r. o. do OR - miestne príslušný správca dane súhlasom potvrdí, že voči žiadateľovi neeviduje pohľadávku, a že žiadateľ nemá daňové nedoplatky prevyšujúce 170 eur
:black_medium_small_square:Vyhlásenie správcu vkladu o splatení vkladov – o tom, že základné imanie 5000 eur bolo splatené v hotovosti k rukám správcu vkladu. Správcom vkladu je jeden zo zakladateľov spoločnosti, ktorý je uvedený v spoločenskej zmluve (zakladateľskej listine)
:black_medium_small_square:Znalecký posudok - preukazuje, že hodnota nepeňažného vkladu zodpovedá hodnote prevzatého záväzku na vklad do majetku spoločnosti, ak sa do spoločnosti vložil nepeňažný vklad
:black_medium_small_square:Podpisový vzor konateľa alebo konateľov – musí byť úradne osvedčený
:black_medium_small_square:Nájomná zmluva alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti – potrebné pre zápis nehnuteľnosti ako sídla s. r. o. do OR
:black_medium_small_square:List vlastníctva – k nehnuteľnosti, v ktorej bude mať s. r. o. sídlo

idem to teda elektronicky sprocesovat a ked sa dostanem hned na druhy formular, kde mam uploadnut dokumenty, vyzera to takto


Zatial co niektore nazvy sa daju domysliet, pri vyznacenych je to proste hod kockou a uvidime kam to padne
Nech sa na mna nikto nehneva, ale ten co dokazal toto bez otestovania vypustit von by si zasluzil aby uz nikdy nedostal ziadnu pracu v IT, ani len pocitace od prachu utierat.

Ahoj, staci podrzat kurzor na tych vyzltenych polickach a malo by sa to zobrazit…

1 Like

Diky, mi potom napadlo ze vsak kuknem zdrojovy kod a tam to vidim.
Ale toto by malo byt uzivatelsky prijemne aj pre ludi, co pocitac maju max na pisanie si na fejsbuku ale spravit formular na sirku 1/3 obrazovky (lebo vsak uz nezijeme vo vga rozliseni), zvysok nechame prazdne biele miesto a potom tieto nazvy takto natlacit, by ma fakt zaujimalo kto toto navrhol

no to ako to vyzera a cele funguje je na dalsiu nepeknu debatu, ak budes cokolvek dalsie potrebovat poradit, kludne ma kontaktuj

1 Like

len dodam ze ide o najstarsi system, vznikol davno. tu je dobre vidiet co znamena moralne zastaravanie.

2 Likes

Presne ako vliv2 povedal vyššie, ide o systém, ktorý je na slovensko.sk prevzatý ešte zo starého portálu kam sa prihlasovalo menom a heslom. Druhá vec, že to je aj ten formulár na živnostenský.

Fun fact, keby ste skúsili nahrať prílohu vo formáte zepx (dnešný štandard) tak vám to nezoberie ani jeden z nich :slight_smile:

Toto už ale nemá zmysel riešiť, tento rok by malo celé fungovanie obchodného registra prejsť kompletnou perestrojkou, takže sa to zmení. Osobne si myslím, že budem ešte s láskou spomínať na tieto formuláre, ktoré po xy rokoch keď človek na nich vyzrel, fungovali.

veru, máš pravdu, budeš spomínať v dobrom ešte na staré formuláre. Nový obchodný register bude patri’t medzi fail projekty súčasnej ministerky. čoho sa zatiaľ chytili to dodrbkali. pritom na začiatku to vyzeralo nádejne. Jedine čo sa im opäť podarilo, bolo čerpanie financií, o čo v podstate pri projektovom riadení ide.

zepx OR zoberie, momentalne sa pripravuje asic

co to znamena vznikol davno? pretoze dizajn je ako z roku 2001

Vznikol doplnením dizajnu o inteligentné MS formuláre v roku 2011 (Pôvodný projekt je z roku 2006 - siemens za okolo 26 miliónov korún), takže nie tak dávno. už vtedy bol tak trochu zastaralý. Projekt realizovali tí istí ľudia, ktorí realizujú projekty dnes.

stále tí istí, takže to myslenie je stále to isté. podstatné je preplatiť projekt

niekedy vtedy vznikal design, okolo roku 2004. V tom case boli tusim nasledovne obmedzenia : muselo to byt funkcne na IE starych verzii, nemal sa pouzivat js a formular mal byt taky isty ako starej verzii slovensko.sk
A este to posudzovali z pohladu nevidiacich aby boli splnene standarty pristupnosti.

Obavam ze v buducnosti to bude sice lepsie ale zdaleka nie idealne, dnes bude zase obmedzenie vdaka multikanalovemu pristupu a dalsim poziadavkam. Tak to mozno smeruje k tomu ze SD vytvori rozhranie na OpenApi a bude ho predavat. :slight_smile:. Design dnes kontroluje a schvaluje tolko urovni ze to inak nepojde.

Prosim vysvetlit v com je to obmedzenie.

obecne je predpisana metodika, validacia, design. Poziadavka aby design zodpovedal tomu ako to bude pouzitelne na ustrednom portali, formulare bez logiky, poziadavka aby boli pouzitelne aj na mobiloch.
Teda pravidla ktore vedu k co najjednodchsiemu rieseniu aby to bolo mozne udrziavat,
napriklad v pripade OR SR by bolo logicke mat taketo jednoduche riesenie a druhe na specializovanom portali MS SR, ktore je optimalizovane prave na uzivatela co je ale v rozpore so strategiou.

Nebude. To bola uplne cela pointa. Na UPVS nemusi byt ziadna vyplnacia cast, nemate za co!

Opat, responzivny dizajn + len tam kde to ma zmysel.

1 Like

to je az zabavne ako casto sa toto vracia, stale a stale, najlepsie by bolo vyhlasit vseobecny ban na pojem elektronicke formulare :wink:

A NASES ide robit novy editor na formulare…

nuz, tak to zrejme dopadlo inak :slightly_smiling_face:
Web ÚPVS Portál, prostredníctvom ktorého je možné vykonávať elektronickú
komunikáciu so všetkými orgánmi verejnej moci a slúži ako primárne
prístupové miesto pre interakciu s VS.

Slova “tam kde to dava zmysel” sa do dokumentu nedostali. Ale rad sa budem mylit a mozno to dopadne dobre.

no to proste nevymyslis, tuto tragikomediu, mozno jedneho dna…

1 Like

Ale no tak, budeme tu citovat stare texty zo slovensko.sk alebo sa radsej pozrieme na schvalene strategicke priority?

no citujem so schvaleneho dokumentu z informatizacie.