ÚPVII Pracovná podskupina - API GW/API Manažment

Na UPVII znikla pracovna podskupina k API GW, nominovali sme @jsuchal a @peter_k za Slovensko.Digital.

Tu budeme informovat o diani.

Posielam materialy, ktore sa prezentovali na minulom stretnuti.

sluzbyUPVS.pdf (368.2 KB)

PSLepsieSluzbyAArchi2019.pdf (2.6 MB)

201904 PS sluzbyINTEGRACNE.xlsx (59.4 KB)

20190328_Zaznam z PS Lepsie sluzby.doc (68.5 KB)

Este pridavam za SD nasu prezentaciu. PS Lepšie služby (1).pdf (62.4 KB)

Navrhli sme, ze end-to-end scenar ako maju pridelenia upravneni z pohladu koncoveho pouzivatela vypracujeme my, kedze tam uz mame dost jasnu predstavu.

Z prezentovanych sluzieb som upozornil na to, ze vypublikovane sluzby by sa mali riesit podla dopytu a nie len podla pocetnosti. Je klucove, aby sluzby, ktore sa budu publikovat mali odberatelov/konzumentov a nerobilo sa API len na to co ma najvacsiu pocetnost. Toto sa tykalo najma planovanych API rozhrani projektu ITMS2014+, ale plati to vseobecne. Podobne ako pri open data mame prioritne datasety, tak tu by mal vzniknut backlog prioritnych API. Taketo nieco sa uz zbieralo viac krat, napriklad v ramci OGP. Staci to teda zobrat.

ÚPVII Pracovná skupina K9.3 Strategická architektúra

Dobrý deň,

dovoľte mi pozvať vás na stretnutie podskupiny API Manažment.

Ohľadom tém zatiaľ by som rád riešil:

Úpravy dokumentu Pravidlá publikovania služieb

Oprávnenie tretích strán pristupovať na API a konať v mene občana - proces a ISVS

Ak máte ďalšie témy, ktoré by ste chceli prediskutovať na stretnutí, prosím o ich nahlásenie.

Stretnutie je planovane na Jun 6, 2019 10:00 – 12:00

Za nas sme navrhli toto

• monetizacia a API GW ako PaaS
  • zavislosti projektu API GW na inych projektoch (napr. MOU), aby bol podporeny end-to-end scenar
  • priebezne informovanie a odpocet harmonogramu zo strany Nases o progrese na pilote API GW
  • identifikacia pozadovanych API, ich prioritizacia, komunikacia s externym prostredim,
  • riesenie technickych problemov, otazok OVM k open API
  • priprava dopytovych vyziev pre publikovanie API, vytvaranie novych otvorenych API
  • komplexna roadmapa s aktivitami, zodpovednostami a terminmi