Stretnutie komunity

Chalani, nedajte sa znechutit. Viem odkial tento “insider” je, keby ste mali zaujem. Asi neprekvapi, ze tiez zije z OPIS penazi. Uz nejaku dobu o vas troluje. Len neviem ktore z tych veci co ste zatial robili mu vlastne vadia. :wink:

Poucenie z krizoveho vyvoja: Pravidlo, ze na platforme mozu diskutovat ludia len pod skutocnym menom a priezviskom (a v ojedinelych pripadoch moze admin udelit vynimku, ak to bude dostatocne vazne zdovodnene)?

To by bolo velmi predcasne, taketo klebety nas velmi netrapia. Nazor nech si spravi kazdy sam.

Napríklad tu navrhujete aby bolo zavedené hodnotenie hodnoty za peniaze:

Skúsme sa teda opýtať komunity (napríklad založte novú tému na diskusiu) či je bezpečnostná analýza RFO hodná 225,600 Eur. Je to konrétne, jasné. Zoberme to ako ukážku. … alebo dajte hlasovať (krotériá by mohli byť podcenené, férová cena, mierne nadštandard, predražené, zlodejina) … a uvidíme.
Ak chce iniciatíva presadzovať nejaké princípy ako uvedené vyššie, toto by mohlo slúžiť ako príklad (ak komunita potvrdí moj názor o predražení).

Tiež by sme sa mohli opýtať komunity (keďže má byť participatívna a transparentná) čo si myslí o primeranosti obstarania tých systémov pre zaistenie bezpečnosti katastra za 8 mio. (tie linky na zmluvy vyššie).

Skúsme zatiaľ prediskutovať tieto fakty, ktoré sú na stole - analýzka bezpečnosti RFO + bezpečnostné systémy od EMM.

Smelo do toho, a potom nezabudnite napisat co s tym maju spolocne ludia za touto iniciativou.

Dajte ľuďom masku a povedia Vám pravdu. (Oscar Wilde)
Anonymita má svoje miesto. Bez nej by ani do wikileaks nikto neprispieval.

nezabudnime na preberacie protokoly na projektoch Ness, resp. Basila
Zaujímavá bude odpoveď kto riadi OZ a kto má v ňom posledné slovo?

Stanovy su zverejnene, cize by to isto nemal byt problem zistit.

To je fér odpoveď, no nemusí ilustrovať realitu.

Povedzte ako to spravit transparentnejsie a aby ste boli spokojny a my to skusime.

Mńa uspokojíte lahko, za ostatných nemôžem hovoriť. Stačí nekradnúť a nemať v tíme to proti čomu bojujete.

1 Like

Ani pán Truban nepovedal zatiaľ kto ho navádzal na korupciu, aký to bol projekt a pod. Len vieme, že mu (údajne) bol ponúknutý úplatok za machinácie pri obstarávaní a kradnutí fondov. Aj jeho tvrdenie môže byť JPP.

Skuste konkretne, kto v nasom time nieco ukradol a co v nasom time je to proti comu akoze bojujeme. Konkretne. Mena.

Moze, a v klude mu mozete prikladat taku malu vahu ako ja tomu Vasmu. Nevidim v tom ziadny problem. Az budete mat nieco konkretne tak sa ozvite.

Michal Chebeň – (asi) zakladajúci člen o.z.:

Kontaktná osoba pre obstarávanie a aj člen komisie v obstarávaní „Nákup informačných a komunikačných technológií“ pre Akadémiu ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika. Víťaz súťaže LYNX, celkový počet uchádzačov 3, zníženie ceny v elektronickej aukcii o 1,9%. Celková zákazka 2.943.173,- Eur. (Asi je len náhoda, že jeden z uchádzačov bola firma, ktorú zakladal a bol jej GM - D/L/M, spol. s r.o.)

Kontaktná osoba pre obstarávanie „BUDOVANIE INFRAŠTRUKTÚRY A MODERNIZÁCIA AOS – II. ETAPA“ pre Akadémiu ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika. Víťaz súťaže LYNX, celkový počet hodnotených uchádzačov 2, totiž ostatných 6 uchádzačov bolo vylúčených (?!). Celková zákazka 1.762.995,72 Eur.

Člen komisie v súťaži návrhov na „Cezhraničný online systém“ pre Centrum pokročilých technológií Bratislava n.o. Víťazný
návrh InterWay, s.r.o. Btw: súťaž návrhov je najmenej transparentný spôsob obstarávania.

Ani som nechcel reagovať ale to sa nedá. Takže poďme od začiatku:
ad Ferrari a ÚGKK: rád si pozriem nielen svoje jazdenie na Ferrari, predpokladám výstrel naslepo ale ok, snaha bola. Nevyšlo.
ad EMM a ÚGKK: ani jednu z uvedených zmlúv som nepodpisoval, nepripravoval, dokonca som v tom čase ani na ÚGKK nebol
ad Kopáčik a Cheben: nepoznáme sa ale čoskoro budeme musieť skočiť na kávu, ideálne do DoubleM
ad VO na AOS LM: prvá z uvedených súm je za rámcovú dohodu na 4 roky, je vhodné si pozrieť súťažné atď. Ďalej by som na Tvojom mieste oslovil uchádzačov prečo dali takéto ceny. Narážka na moje spojenie s D/L/M je dosť mimo, keďže v tej firme nepôsobím od roku 2010. Druhá súťaž pokiaľ ma pamäť neklame nemala víťaza Lynx, dokonca nebola ani na IKT. Opäť by sa zišlo lepšie štúdium podkladov.
ad súťaž návrhov, neviem či je to najmenej transparentný spôsob obstarávania ale je fakt, že spôsob nevyberajú členovia komisie. Tvoje návrhy na to ako korigovať súťaž návrhov očakávame tu: Obstarávanie IT formou súťažných návrhov
PS: mám dve teórie, buď máte z toho čo môže platforma dokázať strach alebo som Ti niečo strašné urobil. V každom prípade mi to môžeš povedať aj osobne keď budem na MF.
PPS: volám sa Cheben, na konci nie je mäkčeň.

1 Like

Pozorujem tuto diskusiu (ci ako to nazvat) jednym okom ako nestranny pozorovatel, a pripomenulo mi to dve (mozno podobne) situacie, ktore som zazil.

Pred rokmi o mne jeden clovek verejne aj neverejne rozsiroval, ze som vytuneloval jednu firmu a chystam sa na dalsie podobne aktivity, pricom to boli uplne nezmysly. Ani po dlhom rozmyslani a otazkach akonfrontaciach som nevedel prist na to, ako na take nezmysly vobec prisiel a preco to siri. Az asi po 2 rokoch sa zistilo, ze mu to suverenne ako fakty podal nas spolocny znamy, ktory tym chcel v danej chvili prekryt ine nezrovnalosti a odviest pozornost. Prijimatel tejto kuloarnej informacie ju siril dalej v dobrom umysle, aby varoval inych pred diablom a grazlom skryvajucim sa v mojej osobe, a netusil, ze siri stopercentnu dezinformaciu.

A tiez sa mi stalo, ze mi niekto pripisoval obchodne aktivity a vlastnictvo firiem, s ktorymi nemam nic spolocne. Az vyslo najavo, ze browsoval obchodny register a nevyhodnotil, ze nositelom rovnakeho mena a priezviska moze byt viac nezavislych fyzickych osob.

… tak sa @_insider aj @skdd zamyslite, ci nahodou nemoze ist o nieco podobne aj v tomto pripade.

Zdravim. Myslim, ze z podstaty toho, ze som v zavere projektu riadil slovensko.sk, eHealth a v minulosti sedel v RV eskn a jano suchal ma v rtvs nazyva filantropom/platenym prikyvovacom, chce velku mieru fantazie, ze som za slovenskom.digital.
Prispievam tu pod svojim menom do diskusii, kde viem pomoct a to je cele. Pracoval som poslednych 5 rokov na statnych projektoch a som na svoju pracu a pracu mojich kolegov hrdý a nijako to neskryvam.
Osobne by som odporucil, aby signatari slovensko.digital zverejnili kde pracovali a pracuju na opis projektoch. Je ich tam viac a oni sami, alebo ich ludia pracovali na zasadnych dodavkach a poziciach v opis. Nech sa vyhneme postupnemu odhalovaniu a znizovaniu kreditu tejto platformy, ktorej aktivitu vo vela smeroch kvitujem.

5 Likes

Veľmi dobrý postreh. Cením si, že ste takto skočili do jamy levovej. A otvorene sa priznávate ku všetkému - to je tá správna cesta a nech si na základe toho každý urobí o vašich motívoch úsudok každý sám keď bude mať relevantné info. Odporúčam @skdd prisúpiť k tomu rovnako a potom nebude musieť reagovať na invektívy lebo každý si urobí úsudok sám. Transparentnosť je ten naj liek na tieto neduhy.

1 Like

MIJU, aby sme predisli nedorozumeniu, netreba brat moj prispevok ako “priznanie ku vsetkemu”, co znie ako keby som priznal svoje viny :slight_smile: Ja som spolu so stovkami ludmi odviedol kus dobrej prace v slovenskej informatizacii, aj ked v tejto komunite s tym vela ludi nesuhlasi. Ja pisem to, ze som to nikdy neskryval, stojim si za svojou pracou, nebranim sa rozumnej diskusii a otvorene pod svojim menom prispievam.

MMI prosim ta, pred tym ako zacnes vypisovat taketo hluposti si velmi dobre prever suvislosti a fakty. Majitelom a konatelom firmy EMM je Jozef Chebeň, zhodou okolnosti ide o mojho otca.

S Michalom Chebenom (bez makcena na konci) nemame absolutne ziadne rodinne vazby a teda keci co tu pises o autach, zakazkach etc. su na mile vzdialene od reality a hranicia s ohovaranim.