NZK - Bonul Transpetrol


#1

Prosím o pomoc.

Robím jednu analytickú vec pre Zastavme korupciu. Pýtali sme si od Transpetrol faktúry, kde dodávateľ je Bonul.
Oni nám poslali tento link, že si ich máme dohľadať

http://doklady.transpetrol.sk/sk/dodavatelske-faktury

Ibaže tam nie je žiadna možnosť vyhľadávania. Takže by som musel prejsť tisíce faktúr
Keď si ale kliknem na jednotlivé účtovné doklady, v podstránke je uvedený dodávateľ.
Potreboval by som automatizovane vyhľadať všetky podstránky, kde je hit “Bonul”


#2

vecer by som na to mohol kuknut, akurat je otazka ci ich web ma nejaku ddos ochranu, ako rychlo to pojde nez ma bloknu


#3

Tu je oscrapovany zoznam 40546 urlciek na detaily jednotlivych faktur.

transpetrol-dodavatelske-faktury.txt.zip (154.8 KB)

transpetrol-dodavatelske-faktury.my.sql.zip (267.4 KB)

Zoznam faktur od Bonul s.r.o. (41 miliónov eur bez DPH): transpetrol-bonul.csv (192.9 KB)

Zoznam faktur od ostatnych dodavatelov (300 milionov eur bez DPH): transpetrol-ostatne.csv.zip (1.4 MB)


#4

Tak to je pekne dlhý zoznam, čo z tej štátnej firmy povyťahovali.

Nejako si to xls vytriedim. Potom pošlem link, keď k tomu vyjde novinársky článok.

Ďakujem.


#5

Nahral som nove CSVcko. V tom povodnom sa pomiesal stlpc datum_dodania a text_dodanie.


#6

Top 10 dodavatelov podla poctu faktur:

dodavatel pocet
ZSE Energia a.s. 3213
KON-RAD spol. s r.o. 996
Bonul ,s.r.o. 926
STRABAG property and Facility Servi 713
SLOVNAFT, a.s. 607
Orange Slovensko, a.s. 552
Porsche Inter Auto Slovakia, 468
LAGUNA NITRA, s.r.o. 451
Bratislavská vodárenská spoločnosť 405
OMV SLOVENSKO, s.r.o. 364

Top 10 dodavatelov podla vysky fakturacie:

dodavatel suma
ZSE Energia a.s. 45107378
Bonul ,s.r.o. 41094052
PSJ Hydrotranzit, a.s. 19072853
ROXER EVENT & MORE Kft 12141900
GAMO a. s. 12032340
INPEK s.r.o. 11974996
Východoslovenská energetika a.s. 9361767
SEPS , a.s. 8129080
SLOVNAFT 7403194
EZOP Slovakia s.r.o. 6820905

#7

Ten INPEK je tiež zaujímavý. Nitrianska stavebná firma blízka Bonulu.


#8
rok suma bonul_suma podiel_bonulu inpek_suma podiel_inpeku
2018 38951687 2674346 6.87 % 0 0.00 %
2017 38209818 6897208 18.05 % 0 0.00 %
2016 35125480 5050139 14.38 % 0 0.00 %
2015 55559122 7089917 12.76 % 1643667 2.96 %
2014 52197349 6790782 13.01 % 7560251 14.48 %
2013 52146291 5761650 11.05 % 2771078 5.31 %
2012 49787630 4802754 9.65 % 0 0.00 %
2011 19467258 2027257 10.41 % 0 0.00 %

#9

Objem fakturacie od Bonulu po mesiacoch:

mesiac suma
January 192 899
February 1 314 357
March 959 269
April 1 133 417
May 1 741 269
June 2 400 720
July 1 459 396
August 1 343 808
September 1 508 889
October 1 873 468
November 4 437 158
December 22 729 403

#10

Ten december, to vzdy potrebovali rychlo minut rozpocet?


#11

Takto rozdelené je to super


#12

Možno chcel mať niekto štedrejšieho Ježiška.


#13

Este k tomu nalinkovat, kolko Bonul presunul cez TA3 na nasich ludi.


#14

Podarilo sa niečo zistiť?


#15

Ešte čakám na nejaké komparatívne údaje. Bohužial musím v niektorých prípadoch písať infožiadosti, takže čakám na zákonné lehoty. Ale určite ten Transpetrol bude mediálně v blízkej dobe použitý.