MIRRI Pracovná skupina K9.5 Lepšie služby - Dizajn manuál

zaujimave…ked som sa na prvom zasadnuti pracovnej skupiny pytal, ci jednym z vystupov tejto pracovnej skupiny bude dizajn manual, tak bolo povedane, ze nie!!! :slight_smile:

toto sme dost debatili uz tak pred viac ako polrokom s @michalblazej…robili sme si taky guide ako vyvijat sw aplikacie, ako zapojit workshopy, wireframovanie, testovanie na koncovych pouzivateloch do celeho procesu projektu a postupne interovat k finalnemu stavu…myslim, ze vieme zalovit a vyshareovat k comu sme dospeli

osobne si myslim, ze OP EVS bude fail…je zaciatok roka 2017 a nemaju ani “tuk”…moj osobny tip je, ze sa stanu brzdou celeho procesu zlepsovania procesov VS…schvalovat nove projekty informatizacie bez navrhu a otestovani novych procesov/sluzieb nema vyznam, to som sa presvedcil sam…cize kym nebude toto zrealizovane, tak projekty informatizacie by mali byt zamerane len na infrastrukturne a technologicke zmeny…ale aj tieto zmeny nakoniec do velkej miery definuju/ovplyvnuju poziadavky koncovych pouzivatelov a zmeny procesov/sluzieb

na konci roku 2017 musi byt minutych za EU zdroj cca 93 mil. EUR v ramci informatizacie. Aktualne sa SR cerpanie pohybuje na urovni 52 mil. EUR. Ak sa do konca 2017 neminie tych zostavajucich 39 mil. EUR, tak SR o rozdiel medzi planom a realnym cerpanim pride a nema narok na jeho docerpanie

na MV SR verejne obstaravanie na tieto analyzy vyhrala spolocnost Deloitte…pochybujem, ze ta spolocnost bude mat tolko internych ludi, ktori to vedia spravit v takom rozsahu a v kratkom case…cize budu hladat vonku, co tiez bude stat cas a ti ludia teraz robia svoje veci a necakaju, kym ich niekto oslovi

→ cize na zaklade vyssie uvedeneho tipujem, ze to sklzne k rychlemu minaniu penazi na urok kvality

preto dizajn manual by mal niest aj prvky a postupy pre optimalizaciu procesov a zbieranie poziadaviek a testovanie na koncovych pouzivateloch tak, aby hociktory organ verejnej moci si vedel urcitu cast tychto veci poriesit sam, svojimi internymi kapacitami

az takto tvrdo by som to nedefinoval…neviem, kto to povedal…predstava co treba riesit bola a je podla mna vo velkej miere spravna, ale ovela skorsim testovanim, prototypovanim a pod. sa mohol usetrit cas, peniaze a hlavne dodat pouzivatelom skor sluzby/produkt s vyssou pridanou hodnotou

tu na platforme som zdielal priklady z vystupov z UX testovania na koncovych pouzivateloch…ak by niekoho zaujimalo, ze ako to vyzera a pod., tak potom tu

2 Likes