Rozvoj MetaIS - studia uskutocnitelnosti

  1. ano, ja som mal uplne to iste…nemusiet chodit pozerat MetaIS kazdy den a sledovat, kde nastali zmeny…proste zaujima ma studia/reformny zamer, tak sa prihlasim na odber zmien, ktore sa s danou studiou deju

  2. ocenil by som, keby sa upratala obrazovka zoznamu prilozenych dokumentov a bolo jasne vidiet, co je rozpracovany dokument, co je stary, historicky dokument a co su finalne schvalene dokumenty…teraz napr. https://metais.finance.gov.sk/studia/detail/1cfe7e9d-1abf-4fab-acb4-6ebc303d7f61?tab=documents stav = Vytvorene, u mna neevokuje, ze ide o schvalene dokumenty

  3. fajn by bolo urobit ciselnik typov dokumentov a v zoznamoch by sa pouzivatel mohol riadit podla tohto typu, nakolko nazvy tych dokumentov mozu byt rozne a pouzivatel ich moze pomenovat rozne…cize potom musim otvarat dokument, podla obsahu sa sanzim identifikovat, co to je za dokument a si ho premenuvam

  4. moct stahovat dokument priamo z riadku alebo moct stiahnut viac dokumentov naraz…ked si pozeram studiu, tak aj tak nakoniec si stahujem vsetky dokumenty postupne…keby bola moznost si v zozname ozancit, co chcem stihanut (zaskrnutim checkboxu) a potom jednym tlacidlom stiahnut by som stiahol vsetky naraz

  5. chybaju mi na MetaIS aspon zakladna statisticko-analyticka cast = sumy jednotlivych studii musim dolovat z dokumentov, nevidim to v prehlade, neviem teda za kolko penazi uz boli schvalene studie, za kolko penazi si studie v schvalovani, a pod.

  6. s ITMS2014+ by sa dalo dohodnut, aby sa napr. na ZoNFP/projekte povedalo, ku ktorej studii patri, nakolko nemusi platit, ze 1 studia = 1 ZoNFP/projekt…nasledne by ste z OpenData API ITMS2014+ mohli tu na MetaIS publikovat “siet” studii a z nich realizovanych projektov a aj dalsimi udajmi, ktore su v OpenData API dostupne - ako je cerpanie, nezrovnalosti, plnenie projektovych ukazovatelov a pod.

  7. v detaile studie nikde nevidim subjekt, ktory ju predlozil…vidim zo v zozname studii, ale uz nie v detaile formularu konkretnej studie

  8. a najvacsi problem, ktory vidim ako niekto zo strany sukromneho sektora, MSP, a kto by mal zaujem sa podielat na realizacii, tak az do momentu schvalenia studie, nemam k dispozicii konkretnejsie informacie…na zaciatku studie ako je zapisana do MetaIS (zodpoveda tomu stav “Rozpracovana”) neviem aky je aspon high level harmonogram studie, neviem aky je high level harmonogram VO, aky sposob VO sa planuje, aky je high level harmonogram implementacie projektu, odhadovany rozpocet a strucny biznis popis pripravovanej studie/obsahu projektu…bez tychto info si ako MSP neviem planovat kapacity, robotu a cas…ak sa chce, aby sa zapajali aj MSP do VO, tak taketo info v ovela vacsom predstihu napomozu MSP, aby sa pripravili a sledovali tie studie, ktore ich zaujimaju a aby si sklbili investiciu do takejto neistej aktivity s niecim z coho preziju…takyto stav nahrava potom velkym firmam

napr. tuto studiu Red Flags: Zvyšovanie úžitkovej hodnoty digitálnych služieb pre občanov, podnikateľov a inštitúcie verejnej správy som na MetaIS kukal uz cca 6 mesiacov…az v dnesnych dnoch som sa dozvedel, ze to je za 25M a zo studie mozno pochopim na co to vobec je zamerane…ked som si pred cca 6 mesiacmi precital nezov tej studie tak som si hovoril, ze to mozu byt aktivity od 500k az po niekolko M ämoj tip bol tak 2,5-3M), ale 25M ma celkom dostalo a je mi jasne, ze pri tejto sume to VO bude nastavene tak, ze ziaden MSP nebude mat sancu tam dat ponuku, nakolko nesplni podmienky a zaroven ziadne seriozny MSP by do sutaze za 25M nesiel, nakolko to je asi nad jeho kapacity…keby som to mal na zaciatku tieto info, tak rovno to ide prec z mojho hladacika biznis prilezitosti

1 Like