Registrácia na voľby poštou zo zahraničia alebo voličský preukaz

Zatial som nevidel, ze by sa v tejto teme seriozne riesila bezpecnost - zazrel som tu slovko sign, ale nic o ZEP a to je podstatny rozdiel EP <> ZEP… vsimol som si aj separatnu temu na tuto otazku… Elektronické voľby sú zlý nápad

Treba si uvedomit, ze pod bezpecnost elektronickych volieb sa musi podpisat niekto vysoko-postaveny z vlady (minister XYZ) + samozrejme odbornici z informacnej bezpecnosti (niekto minimalne na urovni Pavla Luptaka z Nethemby - tiez signatar slovensko.digital).

Podla mna sa to da zrealizovat a rizika s tym spojene minimalizovat, najmä pri pouceni sa z failov inych online-vote projektov. Velmi dobre vieme, ze aj sucasny system nie je nepriestrelny (kupovanie hlasov, posielanie hlasov postou zo zahranicia - neverim, ze kazdy podpis overuje sudny znalec :smiley: )

Zatial by som tuto temu videl ako celkom dobry namet na “hackathon”. Ak si odmyslime tu bezpecnost, tak mozu vzniknut celkom zaujimave napady, z ktorych sa mozu stat aplikacie pouzivane na hlasovanie v trochu inom kontexte. Preto si myslim, ze ma vyznam tento napad rozvijat :wink: