OpenData Eurofondy ITMS2014+

netreba promo, clanky a rozhovory…staci, aby to fungovalo a pouzivalo sa

1 Like

Nebud taky skromny :wink: , za prve si zasluzis aby o tebe vedeli, za druhe to co ste vytvorili ber ako produkt, ktoremu je potrebne urobit promo aby sa predal (aby sa vyuzival), za tretie treba nutne sirit priklady ako sa to na uradoch da :smiley:

1 Like

Super. Daj potom vedieť aj nám.

1 Like

…premyslal som, ze ako by sa dali este vyuzit zverejnovane data od scenarov, s ktorymi som sa doposial stretol, tak napr.:

Financna sprava by si vedela kontrolovat, ci subjekt si v ramci eurofondov nechal preplatit DPH a potom ci si ju ziadal aj odpocitat od statu, teda od nich. My mame data o fakturach (cislo faktury, vlastnik, dodavatel, …) a ake vydavky z faktury boli v ramci eurofondov a v akej vyske preplatene. Financna sprava ma suhrnne vykazy DPH, kde tiez maju cislo faktury, dodavatela, sumy, …

Aj promo už je:

1 Like

@peter_k @miso kvoli mikroobstaravaniu pozeram na strukturu a vidim, ze napr. projekty su rozdelene na dva endpointy - ukoncene, v realizacii.

Ak by som chcel synchronizovat data k nam, musime sledovat oba endpointy alebo je v plane nejaky jeden /projekty/ ? Ak su dva, tak su to rozne struktury pripadne u vas interne rovno aj entity alebo je to ta ista entita v inom stave? Chcem byt co najblizsie vasej internej scheme, nech sa vyhneme prekvapeniam. Pre ostatne endpointy (vyzvy - vyhlasene, planovane, atd…) to je rovnake?

1 Like

Co sa tyka projektov tak za oboma endpointami je rovnaka datova struktura, lisia sa len stavom. Co sa tyka vyziev su to rozne datove struktury. To iste pre ZoNFP tam su dokonca tri rozne struktury - prijata, schvalena, zamietnuta.

1 Like

Rozumiem, cize napriklad pre ZoNFP, ked prejde zo stavu prijata do schvalena, ako sa to sprava na endpointoch? Z prijatych to zmizne? Alebo sa tam len nastavi priznak?

Kontext: Chceme urobit synchronizaciu dat ku nam a teda potrebujeme vediet reagovat na vsetky zmeny.

V takom pripade zmizne z ostatnych endpointov

EDIT: nie je to tak celkom pravda. Plati to pre projekty a vyzvy

To ale potom znamena, ze ked pocuvam cez API na zmeny, tak zmenu nevidim hej?

Toto by chcelo nieco ako “transakcny log” kde by sa publikovali zmeny pre entity. Moze sa udiat aj zmazanie nejakej entity? Ako to konzument zisti?

register uctovnych zavierok dava priznak zmazane vid http://www.registeruz.sk/cruz-public/home/api. Toto pre IS vacsinou znamena mat pre kazdu entitu priznak deleted. V principe je vsak nemazanie nicoho z db celkom dobra praktika kvoli audit logom. Immutable FTW.

Tak este som pozrel priamo do kodu. Treba sa na to pozerat per case. V pripade ZoNFP je to takto:

Mas 3 endpointy prijata, schvalena, zamietnuta. Prijata je superset schvalenych aj zamietnutych, tj. nepozerame sa na stav. Prijate zonfp (v list pohlade) maju datumPredlozenia , schvalene maju datumSchvalenia a zamietnute datumZamietnutia.

@martin.kovacik este okrem toho priznaku zmazane vyssie. Nebolo by mozne zverejnit original schemu ktoru pouzivate interne v postgres? Ci bezpecnostaci by sa zblaznili?

To plati aj u nas, dolezite entity nemazeme ale mame pri nich poznaceny datum “vymazu”, ak je vobec nieco take mozne. Niektore entity sa totiz zmazat vobec nedaju. Napr. jedine ako entitu zneplatnit je prebublat ju workflovom do stavu, napr. zamietnuta aj s vyjadrenim.

Transakcny log mame kvoli auditnym zaznamom ale nie formou vhodnou na zverejnenie cez API.

Schema je superzlozita (odhliadnuc od tych bezpecakov) neviem ci by to vobec niekomu nieco povedalo. Tie data co su v API publikovane su cherry-picknute z mnohych tabuliek. Napr. pri detaile projektu to vyskladavam skoro zo 70 joinov.

Ono by bolo vhodne na nasej strane este doplnit popis jednotlivych rozhrani, tak ako to ma napr. CRZ, aby bolo uplne jasne, ako ziskavat jednotlive zmeny/vymazy.

1 Like

bolo by dobre …

1 Like

…pre to mikroobstaravanie sa ponukam ako konzultant pre API…plus budeme vediet na co sa pri popise API primarne zamerat…

1 Like

@peter_k pisal som ti na slacku slovensko digital, ale radsej este takto, verejne… mam otazku:

(bolo povedane) pri zmene stavu objektu (projekt, zonfp…) dany objekt “zmizne” z endpointu
tj. ak bol projekt v “vrealizacii” a nasledne prejde do stavu “ukoncene”, zmeni sa aj jeho ID, alebo ostava nezmenene?

v oboch pripadoch vsak nastava nejaky problem. v prvom pripade, ak by sa ID nemenilo, ako realne stiahnem tuto informaciu k sebe? pri stahovani postupujem inkrementalne, tj. stahujem len to, co sa v nasej DB este nenachadza, vychadzam z informacie “min_id”. napada vas nejake riesenie? v druhom pripade, ak by sa ID menilo, ako zistim, ze dany predchadzajuci objekt, respektive jeho stav nieje nadalej validny?

Dakujem!

bol som mimo netu par dni…dnes vecer na to pozriem a odpisem