Modul dotačných schém - verejna cast

Ja sa v projekte eDemokracie nevyznam, nie som jeho strojca ani domenovy architekt…ale viem poskytnut taketo info:

ITMS, ci uz pre programove obdobie 2004-2006, 2007-2013, 2014-2020, vystupuje ako jeden zo zdrojovych systemov a poskytovatel udajov do projektu eDemokracie. Napr. v oblasti EU fondov je este system aj na Min. podohospodarstva, kde sa eviduje pomoc v oblasti polnohospodarstva a pod. existuju dalsie IS.

Cize eDemokracia a spominane moduly maju byt agregator takychto dat, datasetov a tento IS ma poskytovat nad tym analyticke a prezentacne nastroje.

V ramci ITMS2014+, t.j. pre programove obdobie 2014-2020, pripravujeme verejne API. Debatu vedieme na linku, co si spominal OpenData Eurofondy ITMS2014+. Dovody pre vytvorenie verejneho API ITMS2014+ su viacere:

  • automatizovane poskytovanie dat do eDemokracie,
  • poskytovanie dat pre subjekty, ktore sa rozhodnu ziskat data priamo z ITMS2014+ a pouzivat ich nejakym sposobom dalej,
  • poskytovanie dat v lepsej kvalite a moznostiach spracovania, prehladavania a pod.,
  • lepsia casova validita dat,
  • riesenie niektorych UC, ktore sa vykrystalizovali v ramci dialogu s inymi subjektami, ktore sa chceli integrovat na ITMS2014+ a nakoniec sme sa zhodli, ze vytvorenim verejneho API budu ich potreby zabezpecene a potiahnu si tie data, ktore potrebuju.